MojAndroid

Synaptics predstavil nový optický snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal byť použitý aj v novej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S8. Senzor s kódovým označením FS9100, môže byť umiestnený pod sklo s hrúbkou až 1mm, a to aj na hrane s 2,5D profilom. Spoločnosť tvrdí, že snímač exceluje aj pri snímaní mokrých prstov, vďaka čomu by pri Galaxy S8, nemalo byť problémom ani odomykanie zariadenia po vytiahnutí z vody.

Synaptics pri novom senzore využil viacero nových technológií, ktoré majú zaručiť ešte presnejšie skenovanie. Navyše, vďaka tomu, že môže byť umiestnený pod odolné sklo, je aj dostatočne chránený proti poškriabaniu a inému mechanickému poškodeniu. Výhodou je tiež to, že FS9100 prichádza v kompaktnom prevedení s veľmi malou hrúbkou, vďaka ktorej ho budú môcť výrobcovia použiť aj na miestach, kde im v tele smartfónu neostáva veľa miesta.

Samozrejme, nový spôsob snímania odtlačkov umožní úplne odstrániť domovské tlačidlo a pri smartfónoch vytvoriť čistejší industriálny dizajn. Samsung Galaxy S8 má totižto podobne, ako veľa ďalších smartfónov, disponovať bezrámikovým displejom, či dokonca ovládaním hlasitosti, ktoré bude reagovať iba na dotyk. Odstránenie domovského tlačidla a umiestnenie snímaču odtlačkov pod sklo, by teda mohlo priniesť výrazne zmeny nielen vo funkčnosti, ale aj v dizajne.

Otázne nateraz ostáva, či Samsung bude mať k senzoru od Synaptics už prístup, keďže výrobca jeho masovú výrobu plánuje spustiť až v druhom kvartáli budúceho roka.

Zdroj: theverge

 

 

 

14.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+