MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Žiadne prekvapenia sa nekonajú

Jedným z parametrov, ktoré dnes najviac ovplyvňujú používateľov pri kúpe nového smartfónu je výdrž batérie. Samsung Galaxy S8+ ponúka batériu s kapacitou 3500 mAh, ktorá ponúka výdrž, ktorá neurazí, no ani neprekvapí. Počas nášho testovania sme na jedno nabitie dokázali s týmto smartfónom fungovať približne 1,5 dňa s tým, že čas zapnutého displeja predstavoval 2,5 – 3 hodiny. Treba však poznamenať, že sme na zariadení robili sériu testov, fotili s ním, skúšali aplikácie a objavovali jeho funkcie. Displej sme tiež mali nastavený na maximálne rozlíšenie 1440 x 2960 pixelov. Keby sme zariadenie používali s FHD+ rozlíšením a v bežnom režime, veríme, že by sa výdrž na jedno nabitie vyšplhala pravidelne nad 3 hodiny SoT.

Samsung predáva toto zariadenie aj s rýchlonabíjačkou. Tá ponúka nabitie z 0 na 100% za približne 1 a pol hodiny, čo je približný priemer “rýchlonabíjania” medzi zariadeniami tejto triedy. Na trhu sa však nachádzajú aj zariadenia, ktoré sa nabijú rýchlejšie. Samozrejme, pri nabíjaní vám odporúčame používať pribalenú nabíjačku Samsung a neriskovať poškodenie batérie použitím inej nabíjačky. Výhodou tohto zariadenia je aj podpora pre bezdrôtové nabíjanie Qi a PMA.

Samsung Galaxy S8+ 8

Tak ako iné zariadenia, aj Samsung Galaxy S8+ ponúka šetriace režimy batérie, ktoré predĺžia výdrž na jedno nabitie o niekoľko hodín v prípade, že po ruke nemáte zdroj energie. Stredný režim šetrenia ponúka čiastočné vypnutie funkcií s tým, že zariadenie je plne použiteľné. Rozhodne zaujímavejším je však Režim extrémneho šetrenia batérie, ktorý ponúka až niekoľkonásobné predĺženie výdrže tým, že zmení rozlíšenie displeja, aplikuje na systém tmavú tému a značne obmedzí funkcie zariadenia. Základné funkcie ako hovory, SMS či prehliadač internetu však zostanú použiteľné. Podobný systém ponúkal aj Samsung Galaxy S7 a S7 Edge, no v ich prípade sa zobrazenie zmenilo na monochromatické. To sa v novej generácii vlajkovej lode od Samsungu mení, čo nás aj teší. Tento režim vám ponúka na jedno nabitie extrémnu výdrž batérie na úrovni až okolo 100 hodín, samozrejme v závislosti od toho, ako zariadenie budete využívať.

Samsung Galaxy S8+ screenshot 5 Samsung Galaxy S8+ screenshot 3

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+