MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

DISPLEJ | Opäť kráľom trhu

Netrvalo to dlho a už niekoľko dní po predstavení smartfónovej novinky z Kórey si ju do rúk zobrali páni z DisplayMate. Tí displej v Samsungu Galaxy S8 a S8+ opäť ohodnotili ako najlepší na trhu, čo je výsledok, ktorý očakávali mnohí z nás. A tvrdenie, že ide o jeden z najlepších displejov na trhu, môžeme potvrdiť aj po našom testovaní.

Samsung Galaxy S8+ 14

Samsung Galaxy S8+ má až 6,2″ displej, ktorý ponúka rozlíšenie 1440 x 2960 pixelov a pomer k telu až na úrovni 84 %. Ide, samozrejme, o SuperAMOLED jednotku, ktorá ponúka naozaj živé farby a výbornú čitateľnosť na priamom slnku. O ochranu sa v tomto prípade stará odolné sklo Corning Gorilla Glass 5, ktoré je zahnuté nielen po bokoch, ale aj v hornej a dolnej časti.

Samsung Galaxy S8+ 20

Novinkou je to, že displej už pokrýva takmer celú prednú stranu. Oproti konkurentom sa odlišuje aj v tom, že má zaoblené rohy. Ide síce o zaujímavú “inováciu”, no jej praktickosť nám však akosi uniká. Isteže, vyzerá to dobre, keď rohy displeja kopírujú vzhľad rohov konštrukcie, no tu sa končí naše logické vysvetlenie.

Zaujímavou funkciou nového Samsungu Galaxy S8+ je 3D tlačidlo Domov. To sa zobrazuje neustále aj na vypnutom displeji (Always On) a po jeho dlhšom podržaní môžete prebudiť displej a prejsť priamo na jeho odblokovanie. Tí z vás, ktorí sú zvyknutí na hardvérové tlačidlo Domov, túto funkciu rozhodne ocenia.

Samsung Galaxy S8+ 15

Samsung do svojho najnovšieho modelu pridal aj množstvo softvérovej výbavy displeja. Nájdete tu filter modrého svetla, niekoľko režimov obrazovky, možnosť nastavenia teploty farieb, možnosť zmeniť font a veľkosť písma, ale aj možnosť zobrazovať obsah v 3 rôznych rozlíšeniach. K dispozícii je HD+ (1480 x 720 px), FHD+ (2220 x 1080 px) a plné rozlíšenie WQHD+ (2960 x 1440 px). My sme počas testovania, samozrejme, používali najvyššie, plné rozlíšenie, no ak chcete dosiahnuť vyššiu výdrž batérie, môžete si zvoliť aj menšie rozlíšenie. Pozitívom je vôbec prítomnosť tejto možnosti.

Samozrejmosťou je aj prítomnosť bočného displeja, ktorý ponúka rovnaké funkcie ako Galaxy S7 Edge. Nájdete tu tak panely s aplikáciami, kontaktmi, inteligentným výberom, údržbou zariadenia, úlohami či s ďalším obsahom. Nové panely si dokonca môžete stiahnuť aj cez samostatný obchod Samsungu, čím sa možnosti využitia tejto funkcie ešte rozširujú. Potešila nás aj prítomnosť funkcie Always On displej, vďaka ktorej máte prehľad o zmeškaných udalostiach, čase a základných informáciách. Samsung Galaxy S8+ ponúka niekoľko možností zobrazenia grafických prvkov na Always On displeji. Výhodou je aj možnosť nastavenia widgetov na zamknutej obrazovke, vďaka ktorým môžete ovládať napríklad prehrávač hudby či najbližší budík.

Samsung Galaxy S8+ screenshot 42 Samsung Galaxy S8+ screenshot 43

Čo sa samotnej odolnosti displeja týka, počas nášho testovania sa na ňom neobjavil žiadny škrabanec ani iné mechanické poškodenie, no ak by sme zariadenie chceli používať, rozhodne by sme si naň dokúpili odolné sklo alebo aspoň ochrannú fóliu. Kvôli tvaru konštrukcie je totižto displej pri páde okamžite v dotyku s povrchom, a tak je viac ako možné, že môže prasknúť alebo sa inak poškodiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+