MojAndroid

Odteraz budú smartfóny Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ dostávať štvrťročné bezpečnostné aktualizácie. Najnovšieho operačného systému Android 10 sa síce nedočkajú, no zabezpečené budú aj bez neho.

Doteraz poskytoval Samsung pre tieto modely mesačné bezpečnostné záplaty. Keďže už majú svoje najlepšie časy za sebou, spoločnosť sa rozhodla presunúť ich medzi zariadenia, ktoré sú aktualizované štvrťročne. O tejto skutočnosti informoval portál GSMArena.

Samsung Galaxy S8 a S8+ boli predstavené v apríli 2017 s operačným systémom Android 7.0 Nougat. Momentálne bežia na systéme Android 9.0 Pie.

Samsung Galaxy S8 a Note 8 nedostanú Android 10, potvrdil to Samsung

28.2.2020

Samsung Galaxy S8 a Galaxy Note 8 sú veľmi obľúbené modely značky. Oba už majú za seba tri roky na trhu, pričom stále je o ne záujem. Čo však zaujíma ľudí ešte viac je, či dostanú aktualizáciu na Android 10 aj tieto dva modely. V minulosti ju už stihli obsiahnuť modely S9, S9+ a Note 9, no ich predchodcovia zostali otázkou. Tú nakoniec zodpovedal samotný Samsung. Modely Galaxy S8, S8+ a Note 8 nedostanú aktualizáciu na Android 10 spolu s One UI 2.0.

Zmätok verejnosti je konečne “upokojený”

Android 10 si získal vo svete veľkú obľubu. Jeho nové funkcie spôsobili to, že sa mnoho používateľov starších modelov dožadovalo aktualizácie. Podobne tomu bolo aj v prípade majiteľov Samsungov Galaxy S8 a Note 8. Tí takisto dúfali, že Android 10 poputuje na ich zariadenia.

Hoci už od začiatku sa tvrdilo, že aktualizácia sa nechystá, nádeje prednedávnom umocnila podpora zákazníkov Samsung, ktorá chybne potvrdila Android 10 pre Samsung Galaxy S8, S8+ a Note8. Majitelia budú musieť nakoniec zostať pri Android 9.0 Pie spolu s nadstavbou One UI v prvej verzii. Pre portál sammobile.com to potvrdil Samsung priamo na nedávnej udalosti Unpacked.

Zdôvodnenie je nakoniec jednoduché. Samsung sa zaviazal, že svoje vlajkové modely bude zásobovať aktualizáciami po dobu dvoch rokov. A tie už dávno uplynuli: súrodenci Galaxy S8 a S8+ boli predstavení v marci 2017, o pol roka nato ich braček zo série Note. Výrobca tak nemá žiadnu povinnosť dodať Android 10 do týchto modelov, a keďže ide o pomerne nákladný a náročný proces, nakoniec tak ani neurobí.

Náš tip
Samsung a Android 10: Kedy a ktoré modely dostanú aktualizáciu?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+