MojAndroid

Väčšina majiteľov tohtoročných a aj minuloročných smartfónov spoločnosti Samsung už netrpezlivo čaká na novú verziu systému Android 10. Podľa oznámenia v aplikácii Samsung Members mala na väčšinu z nich doraziť až budúci rok, ale juhokórejská spoločnosť včera prekvapivo spustila v Nemecku aktualizáciu pre model Galaxy S10. Ako na tom budú ale vlajkové smartfóny Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note 8 z roku 2017? Podľa SamMobile teraz výrobca nepriamo potvrdil, že systém Android 10, bohužiaľ, neobdržia.

Stopku aktualizáciám potvrdzuje časová os a politika spoločnosti

Server sa opiera o zverejnenú časovú os aktualizácií v spomínanej aplikácii Samsung Members, kde medzi menovanými smartfónmi chýbajú vlajkové modely z roku 2017. Tým je nepriamo potvrdené, že Android 10 nedostanú a ostanú bežať na systéme Android 9.0 Pie. Ďalším potvrdením má byť to, že Samsung doteraz razil politiku dvojročnej záruky novej verzie systému. V budúcnosti by síce mohla byť predĺžená na trojročnú, ale týkať sa to bude len nových zariadení.

O bezpečnostné updaty sa majitelia zatiaľ nemusia báť

Smartfóny Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ boli predstavené už v marci roku 2018 a na trhu sa začali predávať o mesiac neskôr. V tom prípade sú na trhu už viac ako dva a pol roka. V prípade Samsungu Galaxy Note 8 sa predstavenie udialo v auguste a uvedenie na trh v septembri. Dostupný pre zákazníkov je tak dva a štvrť roku, čo pre spoločnosť znamená stopku pre aktualizácie na nový systém. Všetkým trom modelom ale stále beží trojročná záruka bezpečnostných updatov systému.

Náš tip
Samsung Galaxy A50: Decembrová bezpečnostná záplata dorazila ešte v novembri
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+