MojAndroid

Spoločnosť Samsung čaká rušný mesiac. Okrem predstavenia nového smartfónu Samsung Galaxy Note 10 Lite sa chystá ukázať na veľtrhu CES 2019 v Las Vegas aj nové technológie zo svojho inkubačného programu C-Lab. Medzitým ale nezabúda ani na majiteľov svojich starších vlajkových smartfónov. Podľa portálu GSMarena spustila odštartovaním nového roka aktualizáciu na stabilnú verziu systému Android 10 pre model Samsung Galaxy Note 9.

  • Aktualizácia Samsungu Galaxy Note 9 na Android 10 bola pôvodne spustená len pre beta testerov. Teraz sa začala šíriť pre všetkých používateľov.

Smasung Galaxy Note 9 Android 10

Systém Android 10 a aj grafická nadstavba Samsung One UI 2.0

Aktualizácia pre jeden a pol ročný vlajkový model bola spustená v Nemecku pod označením N960FXXU4DSLB. V nasledujúcich dňoch by mala pokračovať na ďalšie európske trhy. Doteraz mohli majitelia Samsungu Galaxy Note 9 testovať beta verziu Androidu 10, pokiaľ boli zapojení do beta programu. V rámci stabilnej verzie si budú môcť vychutnať všetky nové funkcie Androidu 10 ako vylepšené navigačné gestá, tmavý režim, lepšie notifikácie alebo lepšiu kontrolu nad lokalizačnými povoleniami aplikáciám.

Súčasťou updatu je aj nové grafické prostredie Samsung One UI 2.0. Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a jej dostupnosť si môžete overiť v Nastaveniach v položke Aktualizácia softvéru. V prípade, že vám bude dostupnosť potvrdená, tak sa nezabudnite uistiť, že máte nabitý smartfón aspoň na 70 % kapacity batérie. V diskusii sa potom môžete podeliť s dojmami z nového systému.

Samsung Galaxy Note 9 dostáva stabilný Android 10

31.12.2019

Okrem príchodu Nového roka majú osobitný dôvod na oslavu aj majtelia Samsungu Galaxy Note 9. Práve dnes totiž obdržali beta testeri Androidu 10 jeho stabilnú verziu vrámci decembrového bezpečnostného balíčka. To znamená, že v priebehu najbližších pár dní môžu očakávať aktualizáciu aj ostatní. Ak ste teda majiteľom Galaxy Note 9, pripravte si nejaký ten priestor v telefóne. Informáciu priniesol web sammobile.com.

Zatiaľ pre beta testerov

Android 10 je ako najnovšia verzia Androidu poctivo testovaný vždy pár týždňov predtým, než je vypustená jeho oficiálna verzia pre všetky zariadenia. Táto beta verzia bola doteraz dostupná aj pre model Samsung Galaxy Note 9. Testovanie pritom prebiehalo hlavne v Indii.

samsung galaxy note 9 android 10

Teraz obsiahli všetci beta testeri balíček aktualizácie, ktorý má približne 100 MB. Okrem bezpečnostných vylepšení je jeho súčasťou aj aktualizácia na stabilný Android 10. Ak ste teda aj vy beta testerom, je dosť možné, že túto aktualizáciu obsiahnete, ak sa tak už aj nestalo.

samsung lgalaxy note 9 android 10

Softvérová verzia N960FXXU4DSLB spolu s bezpečnostnou záplatou platnou na december 2019 nebude dlho dostupná len pre beta testerov. Je dosť možné, že v priebehu pár dní sa Android 10 pre Samsung Galaxy Note 9 dostane aj ku nám. Súčasťou toho by mala byť aj nadstavba One UI vo verzii 2.0, ktorá takisto prináša niekoľko zlepšení. O príchode aktualizácie vás budeme priebežne informovať.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9: Minuloročná vlajková loď dostáva novembrovú bezpečnostnú záplatu

3.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+