MojAndroid

Máme nový rok a už tento mesiac čaká fanúšikov mobilných technológií viacero noviniek. Jedným z nich je napríklad smartfón Samsung Galaxy Note 10 Lite, ktorý by sa mal na trhu objaviť 10. januára.

Na január si ale juhokórejský výrobca Samsung pripravil ešte jednú zaujímavú novinku. Má ňou byť technológia selfie klávesnice, ktorú nám podľa serveru AndroidAuthority oficiálne predstaví na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas.

Od hardvérových klávesníc k prevodu hlasu na text

Možnosti písania textu prešli na smartfónoch za posledné desaťročie značným vývojom. Od pohodlných, ale rozmerovo veľkých hardvérových klávesníc, sa upustilo. Softvérové klávesnice na dotykových displejoch následne dostali viacero vylepšení, ktoré uľahčili písanie. Najznámejším vylepšením je určite písanie ťahom prsta, kedy algoritmus tipuje slovo, ktoré ste chceli ťahom po písmenkách napísať. V neposlednom rade máme dnes možnosť zadávania textu hlasom.

SelfieType klávesnica poslúži hlavne ľudom ovládajúcim strojopis

Samsung by chcel možnosti písania rozšíriť klávesnicou SelfieType, ktorá je výsledkom jeho interného inkubačného projektu C-Lab. Ten v juhokórejskej spoločnosti vyvíja nové technológie už 5 rokov.

SelfieType klávesnica je v podstate mobilná aplikácia s prvkami umelej inteligencie. Umožní selfie kamere smartfónu snímať pohyb vašich prstov, ktorými budete písať na stole po virtuálnej klávesnici a následne ho prevedenie na text v zariadení. Klávesnica funguje na podobnom princípe ako v minulosti predstavený koncept spoločnosti Lenovo.

Ten ale využíval zároveň aj projektor, ktorý na stôl premietal virtuálnu klávesnicu. Pokiaľ nepoznáte rozloženie QWERTY(Z) klávesnice, tak si budete môcť pomôcť jej na náčrtkom na papieri. Samozrejme je potrebné, aby bol smartfón opretý v správnom smere a selfie kamera smerovala na vaše prsty.

Náš tip
Sony nestíha vyrábať fotoaparáty, je to šanca pre Samsung?

2.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+