MojAndroid

Samsung síce nepatrí k výrobcom s najrýchlejšími aktualizáciami systému, ale nedávno prekvapil novembrovou bezpečnostnou záplatou pre tablet Galaxy Tab S4. Podľa serveru SamMobile sa teraz dostáva aj na vlajkovú loď z minulého roka Samsung Galaxy Note 9, ktorá stále patrí k najlepším smartfónom na trhu.

Samsung Galaxy Note 9 bezpečnostný update

Android 10 stále v nedohľadne

Aktualizácia softvéru má číselné označenie N960FXXS4CSJ1 a je dostupná formou OTA. Zatiaľ ju obdržali modely s čipsetom Exynos na nemeckom trhu. Postupne by sa mala dostať aj na Qualcomm čipset a ďalšie trhy. Systém je vo verzii Android 9.0 Pie s grafickou nadstavbou Samsung OneI UI 1.0. Na novú verziu systému Android 10 s grafickou nadstavbou Samsung One UI 2.0 si musíte ešte počkať.

Oprava dôležitej chyby

Určite ale poteší novembrová bezpečnostná záplata, ktorá opravuje 9 kritických chýb v systéme Android, vrátane veľmi dôležitej chyby, ktorá bola odhalená v septembri a umožňovala útočníkom plnú kontrolu nad zariadením. Zároveň opravuje aj 39 chýb v softvéri spoločnosti Samsung. Pred aktualizáciou si skontrolujte či máte batériu nabitú aspoň na 70 % kapacity a dostatok miesta.

Náš tip
Akcia: Samsung ponúka zľavové kupóny pri nákupe smartfónov, tabletov a wearables

Samsung Galaxy Note 9: Septembrová aktualizácia je už v obehu

21.9.2019

Po sérii smartfónov Samsung Galaxy Note 8 a Galaxy S9 sa s updatom na rad dostáva aj stále mimoriadne obľúbený Galaxy Note 9. Ide o vcelku objemnú aktualizáciu, ktorá so sebou nesie predovšetkým zlepšenú bezpečnosť.

Dostupnosť v Európe

Aktualizácia s firmvérovým označením N960FXXU3CSI3 je momentálne dostupná v Holandsku, Švajčiarsku, Rumunsku a v ďalších európskych krajinách. To znamená, že o veľmi krátku dobu by sme sa jej mali dočkať aj my.

Napriek tomu, že update je veľký, má vcelku masívnych 663 MB, zoznam zmien ukazuje len tie najzákladnejšie novinky. To znamená aktualizovanú bezpečnostnú záplatu, ktorá je teraz platná k 1. septembru 2019.

Bez výrazných zmien

Ďalej sú spomenuté iba maličkosti ako zlepšená funkčnosť a vylepšenia fotoaparátu. SamMobile však tvrdí, že tento zoznam zmien sa opakuje už niekoľko aktualizácií po sebe. Neboli by sme preto veľmi prekvapení, keby kvalita fotoaparátov ostala tá istá. Môžeme taktiež potvrdiť, že funkcia AR Doodle z Galaxy Note 10 sa v tomto update nenachádza.

Pokiaľ ste verným majiteľom Samsungu Galaxy Note 9, aktualizáciu by ste mali dostať už o niekoľko dní. Vyhľadať ju môžete aj manuálne v nastaveniach telefónu, v sekcii softvérových aktualizácií.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 a S9+ dostávajú septembrovú aktualizáciu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+