MojAndroid

Samsung začiatkom novembra začal s distribúciou novej softvérovej aktualizácie pre Samsung Galaxy A50. Konkrétne ide o celkom štandardnú bezpečnostnú záplatu pre november 2020. Na postupnú dostupnosť upozornil portál SamMobile.

Aktualizácia je dostupná pod označením A505FNXXS5BTJ4 a okrem klasickej dávky záplat na bezpečnostné diery podľa dostupných detailov neprináša nič ďalšie. Nečakajte preto žiadne nové funkcie či dramatické vylepšenia systému.

Predtým, než sa pustíte do inštalácie odporúčame batériu nabiť aspoň na 50 %. Pokiaľ je to možné, samotné stiahnutie aktualizácie vykonajte cez Wi-Fi, aby ste si zbytočne nemíňali dáta. To samozrejme neplatí, ak máte balíček s dátovým objemom, ktorý nevyčerpáte, prípadne máte neobmedzené dáta

Predchádzajúce časti článku:

Náš tip
Samsung Galaxy A50: Koľko stojí výmena displeja? | Servis

Samsung Galaxy A50: Decembrová bezpečnostná záplata dorazila ešte v novembri

28.11.2019

Samsung stále mešká s aktualizáciou svojich smartfónov na Android 10 a podľa najnovších správ sa ich majitelia tento rok ani nedočkajú. Iná situácia je v oblasti bezpečnostných updatov. Občas sa ho juhokórejskému gigantu podarí priniesť na svoje zariadenie s predstihom.

Podľa serveru SamMobile je to aj prípad smartfónu Samsung Galaxy A50, ktorý ešte počas novembra dostáva decembrovú bezpečnostnú záplatu systému Android. V prípade Galaxy A50 ide o verziu Android 9.0 Pie.

Opravy chýb a vylepšenia zatiaľ neboli špecifikované

Aktualizácia softvéru, ktorá túto záplatu prináša, je podľa serveru dostupná formou OTA na izraelskom trhu pod označením A505FDDU3ASKA. Podľa písmena U v označení SamMobile predpokladá, že update okrem zabezpečenia prináša aj iné vylepšenia. Nevie ich ale definovať. Samotná decembrová bezpečnostná záplata by ale mala opravovať viacero chýb v systéme Android, ktoré ale ešte spoločnosť Google tiež nešpecifikovala.

Aktualizáciu je možné nainštalovať aj manuálne

Dostupnosť aktualizácie je možné overiť v Nastaveniach v položke Aktualizácie softvéru. Pokiaľ vám aktualizácia zatiaľ neprišla, tak je možné ju nainštalovať aj manuálne z tohto linku. Pred inštaláciou sa vždy presvedčte, že má kapacita batérie smartfónu aspoň 70 %. Pokiaľ vlastníte Samsung Galaxy A50 a aktualizáciu ste už dostali, tak sa môžete v diskusii podeliť o svoje dojmy a postrehy.

Samsung Galaxy A50 má po aktualizácii problém so skenerom odtlačkov

15.11.2019

Najnovšia aktualizácia pre Samsung Galaxy A50 so sebou prináša nepríjemný problém. A opäť sa týka skeneru odtlačkov prstov. Aktualizácia mala zlepšiť presnosť a zrýchliť odomykanie skenerom zabudovaným v displeji. Po aktualizácii výrobca odporúča opätovne pridať odtlačok prsta, no tu nastáva problém.

Neúspešná registrácia nového odtlačku

Používatelia hlásia, že registrácia sa im nepodarila. Väčšinou to funguje do 41 % a ďalej sa nedeje nič. Sammobile informuje, že ide hlavne o zariadenia so softvérovými verziami A505FNXXS3ASK9 a A505FDDS3ASK8.

V niektorých prípadoch sa po dlhšom čase a mnohých pokusoch podarí proces registrácie odtlačku prsta úspešne dokončiť, inokedy sa len objaví hláška o tom, aby sa používatelia uistili či je priestor, v ktorom sa nachádza skener čistý a suchý. Existujú aj prípady, kedy sa odtlačok prsta podarí zaregistrovať, no smartfón ho nakoniec odmietne.

Samsung Galaxy A50

Jediným riešením je ďalšia aktualizácia

Vyzerá to tak, že aktualizácia obsahuje chybu, ktorá zapríčiní spomínané problémy. Ak máte problém s registrovaním odtlačku prsta na svojom Galaxy A50 aj vy, momentálne ho nevyriešite nijako. Nezostáva vám nič iné, len čakať na ďalšiu aktualizáciu od Samsungu, ktorá problém vyrieši.

Dovtedy môžete využívať odomykanie prostredníctvom tváre alebo klasicky – zadaním kódu alebo hesla.

Samsung Galaxy A50 dostáva novembrovú bezpečnostnú aktualizáciu

4.11.2019

Najnovšia aktualizácia smartfónu Samsung Galaxy A50 so sebou prináša novembrovú bezpečnostnú záplatu. K dispozícii je už v niekoľkých európskych krajinách, napríklad v Bulharsku, Španielsku, Maďarsku, Švajčiarsku či Poľsku. Môžeme očakávať, že v nabjližšom čase dorazí aj k nám.

Galaxy-A50-November-update_výsledok

Nesie softvérové označenie A505FNXXS2ASK1 a jej veľkosť je približne 121 MB. Na dostupnosť aktualizácie upozornil web Sammobile. Okrem samotnej bezpečnostnej aktualizácie neprichádza so žiadnymi novými funkciami a ani vylepšeniami stability systému.

Samsung Galaxy A50 dostáva aktualizáciu, ktorá vylepší odozvu na dotyk

10.9.2019

Ďalšia softvérová aktualizácia Samsungu Galaxy A50 vylepuje odozvu dotyku displeja. My sme síce žiadne problémy s reakciami Super AMOLED panelu nezaznamenali, no niektorí používatelia sa naň sťažovali. Po tejto aktualizácii by malo byť všetko v poriadku.

Samsung Galaxy A50 aktualizácia

Okrem toho prichádza aktualizácia aj s vylepšenou detekciou vlhkosti. Nový algoritmus monitoruje USB-C port a ak v ňom deteguje vlhkosť, smartfón nabíjanie automaticky vypne.

Aktualizácia nesie označenie A505GNDXU3ASH4 a GSMArena informuje, že Samsung začal s jej uvoľňovaním.

Aktualizácia Samsung Galaxy A50 prináša vylepšenie skeneru odtlačkov

20.8.2019

Samsung vydal novú softvérovú aktualizáciu pre obľúbený model Galaxy A50. Tá obsahuje okrem augustovej bezpečnostnej záplaty aj ďalšie dôležité novinky. Vylepšený je výkon, algoritmus nabíjania batérie a celková stabilita zariadenia. Nám sa však najviac páči, že s touto aktualizáciou prichádza aj očakávané vylepšenie skeneru odtlačkov prstov. O aktualizácii informoval web Sammobile.

Samsung Galaxy A50 aktualizácia

Aktualizácia sa začala šíriť najskôr v Indii, na náš trh by sa mala dostať v najbližších dňoch. Zaujímavé je, že okrem týchto vylepšení z nejakého dôvodu obsahuje predinštalovanú aplikáciu Snapchat. Aktualizácia je veľká približne 320 MB a nesie označenie A505FDDU2ASH3.

Aktualizácia Samsungu Galaxy A50 prináša Nočný režim a spomalené videá

29.6.2019

Spoločnosť Samsung tento rok prekvapila zrušením radu lacných smartfónov Galaxy J, ktorý nahradil rad A. V rámci staronového radu následne Samsung predstavil skoro desiatku nových smartfónov.

Patrí medzi ne aj model Samsung Galaxy A50. Práve ten teraz dostáva aktualizáciu, ktorá poteší hlavne majiteľov, ktorí týmto smartfónom radi fotografujú.

Aktualizácia softvéru má označenie A505FDDU2ASF, veľkosť 422,82 MB a zatiaľ je dostupná formou OTA na indickom trhu. Postupne by mala byť uvoľnená aj na ďalšie trhy.

Súčasťou aktualizácie je najnovšia júnová bezpečnostná záplata systému Android. Hlavnou novinkou, ktorú prináša pre Samsung Galaxy A50, je ale natáčanie spomalených videí (Super Slow-Mo) a nočný režim fotoaparátu pre snímanie fotografií v horších svetelných podmienkach. Podobne ako u modelov Samsung Galaxy A30 a Galaxy A40 sa nové funkcie fotoaparátu nemusia prejaviť hneď po aktualizácii a je nutné resetovať nastavenia aplikácie fotoaparátu.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10: Čo už vieme o pripravovanej novinke + uniknuté fotografie

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+