MojAndroid

Aktualizácia, 7.3.2016, 14:00

Aktualizáciu na nový Android 6.0 Marshmallow hlásia už aj majitelia nebrandovaných zariadení Samsung Galaxy S6. Podľa informácií od viacerých čitateľov má aktualizácia veľkosť 1228 MB a prináša novinky, o ktorých sme vás už informovali. Dostali ste aktualizáciu na svoju Galaxy S6 už aj vy?

android-6-0-samsung-galaxy-s6

Za informáciu ďakujeme čitateľom Peter K. a Lukášovi M. 


 

Aktualizované 11. februára o 8:50

Aktualizácia už dorazila do Európy a podľa očakávania sa prvou krajinou, kde je nový update dostupný, stalo Poľsko. Majitelia smartfónov Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge, ktorí majú svoje zariadenia od operátora T-Mobile, môžu očakávať aktualizáciu už v najbližších hodinách. Tiež predpokladáme, že ďalšie európske krajiny vrátane našej budú nasledovať už čoskoro.


 

Aktuaizované 24. februára:

Podľa hlásení jedného z našich čitateľov, sa aktualizácia s Androidom Marshmallow objavila už aj na Slovensku. Konkrétne na Samsungu Galaxy S6 edge, ktorý ale nebol zakúpený u mobilného operátora. Na našom redakčnom Samsungu Galaxy S6 edge sme aktualizáciu zatiaľ nedostali. (za tip ďakujeme Jakubovi F.)


Pôvodný článok

Majitelia obľúbených vlajkových lodí Samsung Galaxy S6 a S6 edge už netrpezlivo očakávajú dostupnosť aktualizácie na systém Android 6.0 Marshmallow, ktorú výrobca pripravuje už poriadne dlho. Po fáze Beta-testovania a sprístupnenia aktualizácie v domovskej Južnej Kórei sa konečne objavili správy o tom, že sprístupnenie nového systému v ďalších častiach sveta je už na spadnutie. Ako ďalší na rade sú podľa všetkého fanúšikovia z Poľska, ktorí by mohli obdržať aktualizáciu už vo veľmi blízkej budúcnosti.

Oba modely sa pritom už objavili na fotografiách s novým systémom a dokonca sme už videli aj video, ktoré ukazuje, aké nové funkcie prinesie aktualizácia pre zahnutú časť displeja na modeli S6 edge. Nový systém tak už nie je žiadnym tajomstvom a chýba už skutočne iba posledný krok k tomu, aby ho mohli skúšať aj bežní používatelia. Po domovskej krajine je už tradične druhou zastávkou sprístupnenia aktualizácie Poľsko, kde svoje novinky v systéme uvádzajú často aj iní výrobcovia. Poľská pobočka operátora T-Mobile tvrdí, že update je už skutočne na ceste a používatelia ho môžu očakávať každú chvíľu.

samsung-galaxy-s6-edge-recenzia--9

Po zverejnení aktualizácie v prvej európskej krajine by mohlo už byť globálne sprístupnenie novej verzie systému na spadnutie. Uvidíme, ako rýchlo sa v skutočnosti dostane systém na prvé európske zariadenia a kedy ho konečne uvidíme aj v našich končinách. O jeho dostupnosti a nových informáciách vás ale budeme určite informovať.

Zdroj: Twitter, Telepolis via pocketnow, GSMarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+