MojAndroid

Zatiaľ čo iní čakajú na aktualizáciu s najnovším Androidom, Samsung sa rozhodol potešiť majiteľov smartfónov Samsung Galaxy S6 a S6 Edge, pre ktorých si pripravil beta verziu operačného systému Android 6.0 Marshmallow. Tú si môžu stiahnuť a nainštalovať po tom, ako sa prihlásia medzi beta testerov. Hoci niektoré funkcie stále v systéme chýbajú alebo sa nedajú plnohodnotne použiť, vyzerá to tak, že beta verzia Androidu 6.0 sa dá používať aj na dennej báze. A prináša naozaj zaujímavé novinky.

Jednou z nich je napríklad nová lišta Edge displeja, ktorá sa vysúva zboku. Tá získala nové možnosti použitia a dá sa povedať, že je akýmsi rozšírením displeja, na ktorom sa už po novom nenachádzajú iba skratky na obľúbené kontakty a aplikácie, ale aj správy zo sveta, personalizované výbery aplikácií, či iné vymoženosti. Novinky sa však nachádzajú aj v samotnom systéme. Ide napríklad o nové ikony v notifikačnej lište, nové emotikony, možnosť rýchleho prepnutia na privátny mód priamo z notifikačnej lišty, či možnosť nastaviť si aktualizácie aplikácií na určitý čas, napríklad medzi 2:00 a 5:00 ráno, aby vás počas dňa neotravovali. V Androide 6.0 je tiež lepšie riešené ovládanie snímača odtlačkov, ktorý pri nerozpoznaní odtlačku už iba zavibruje.

Doteraz nie je známe, kedy na tieto zariadenia vyjde oficiálna aktualizácia s plnou verziou Androidu 6.0 Marshmallow, no je dosť možné, že to bude už v najbližších týždňoch. Určite vás o tom budeme včas informovať.

Návod, ako si nainštalovať Android 6.0 na Galaxy S6 a S6 Edge (anglicky)

Zdroj: AndroidCommunity

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+