MojAndroid

Všetko sa začalo v roku 2010. Práve v tomto roku bol predstavený prvý smartfón z radu Galaxy S od Samsungu. Práve Galaxy S sa stal pravdepodobne najznámejším radom smartfónov na svete. Každý jeden model ponúkal niečo nové, výnimočné. Niečo, čo konkurencia nemala. O špecifikáciách snáď ani nemá význam písať, vždy sa jednalo o vlajkové lode s maximálnym výkonom, kvalitným displejom, fotoaparátom a niečím navyše.

Samsung Galaxy S6 technické parametre:

  • Procesor: Exynos 7420, osemjadrový
  • Displej: Super AMOLED, 2560 x 1440p, 5,1″
  • Pamäť: 3 GB RAM, 32/64/128 GB úložisko
  • Fotoaparát: 16 MP, 1440p@30fps video
  • Batéria: 2550 mAh

Samsung Galaxy S6

Šieste pokračovanie radu prinieslo viacero vítaných vylepšení. Prvou a veľmi výraznou novinkou je celkový dizajn a spracovanie modelu. Samsung konečne pochopil, že plast sa už nenosí a Galaxy S6 prišiel s nádherným skleneným dizajnom, ktorý dopĺňal kovový rám. Nový dizajn so sebou však priniesol aj niekoľko nepríjemností.

Prvou bola nemožnosť používateľsky vymeniť batériu. Dnes je to síce už štandardom, no v rámci série Galaxy S bol toto prvý model, pri ktorom ste si batériu už vymeniť nemohli sami. Ďalšou nevýhodou oproti predchodcovi bola absencia slotu na pamäťovú kartu a chýbajúca vodeodolnosť. Za ten nádherný dizajn to však stálo.

Nový displej

Samsung sa pochlapil aj v prípade displeja. Galaxy S6 totiž ponúkol panel s uhlopriečkou 5,1″ s vysokým rozlíšením 2560 x 1440 pixelov, čo predstavuje jemnosť 577 ppi. Displej bol jednoducho nádherný. Vylepšený bol aj skener odtlačkov prstov, ktorý už fungoval tak, ako pri dnešných modeloch. Prst naň stačilo len položiť, nebolo potrebné jeho posúvanie.

 

Galaxy S6-ka zahviezdila aj vo výkone. V čase predstavenia sa jednalo o jednoznačne najvýkonnejší smartfón. V benchmarkoch tento model trhal jeden rekord za druhým. Mohol za to úplne nový procesor Exynos 7420.

Fotovýbava

Fotoaparát na zadnej strane znovu patril medzi špičku. Ponúkol rozlíšenie 16 MP, nechýbala optická stabilizácia obrazu a veľmi slušná citlivosť na svetlo (f/1.9). Tento smartfón bol tiež prvým z radu, ktorý dokázal nahrávať video v 4K rozlíšení, FullHD video ste mohli nahrávať pri 60 snímkoch za sekundu a nechýbalo ani spomalené video pri 120 fps a HD rozlíšení.

Zahnutý displej

Aby to nebolo všetko, tento model prišiel v dvoch variantoch. Tým druhým bol S6 Edge, ktorý ponúkol zahnutý displej po oboch stranách. Vyzeralo to výborne a Samsung sa tohto zaužívaného trendu drží aj naďalej. Zaoblený displej so sebou priniesol aj nejaké softvérové funkcie navyše.

Ďalšie pokračovanie radu

Od predstavenia prvého Galaxy S smartfónu ubehlo už poriadne veľa času. Už o pár dní sa dozvieme, ako bude vyzerať a čo všetko ponúkne najaktuálnejšia vlajková loď od Samsungu, model Galaxy S10, ktorý bude už desiatym pokračovaním úspešného radu renomovaného výrobcu. Nejaké úniky už máme a o niektorých funkciách vieme, avšak jeho presná špecifikácia stále zostáva pod rúškom tajomstva.

Ďalšie články zo série Samsung RETRO:

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

Čo sme už napísali o Samsungu Galaxy S10:

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

17.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+