MojAndroid

Všetko sa začalo v roku 2010. Práve v tomto roku bol predstavený prvý smartfón z radu Galaxy S od Samsungu. Práve Galaxy S sa stal pravdepodobne najznámejším radom smartfónov na svete. Každý jeden model ponúkal niečo nové, výnimočné. Niečo, čo konkurencia nemala. O špecifikáciách snáď ani nemá význam písať, vždy sa jednalo o vlajkové lode s maximálnym výkonom, kvalitným displejom, fotoaparátom a niečím navyše.

Samsung Galaxy S technické parametre:

  • Procesor: Exynos 4412, štvorjadrový
  • Displej: Super AMOLED, 1280 x 720p, 4,8″
  • Pamäť: 1 GB RAM, 16/32/64 GB úložisko
  • Fotoaparát: 8 MP, video 1080p@30fps
  • Batéria: 2100 mAh

Samsung Galaxy S III

Tretie pokračovanie radu prinieslo prvé výrazné zmeny. Smartfón bol prekopaný od začiatku a lepší vo všetkých parametroch. Priniesol na tú dobu veľmi výkonný štvorjadrový procesor Exynos 4412, ktorý bol doplnený o 1 GB operačnej pamäte. Tá sa oproti predchodcovi nezväčšila. Vnútorné úložisko ponúklo kapacitu až do 64 GB a nechýbal ani slot na pamäťovú kartu microSD. Telefón prišiel s operačným systémom Android vo verzii 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Úplne nový dizajn a displej

Z pôvodného dizajnu dvoch predchodcov nezostalo prakticky nič. Akoby sme sa ani nepozerali na pokračovanie rovnakého radu smartfónov. Samsung Galaxy S III ponúkol oválny dizajn a jeho hlavným znakom bol veľký displej. Ten bol mimochodom tiež poriadne vylepšený a jednalo sa o pýchu zariadenia.

Ponúkol uhlopriečku až 4,8″ a jemné HD rozlíšenie (1280 x 720 pixelov). Bola radosť na takýto displej pozerať. Prekrytý bol ochranným sklom Gorilla Glass 2. generácie a hustota pixelov na palec dosiahla až na číslo 306. Ako sme si už pri Samsungu zvykli, jednalo sa o Super AMOLED panel.

Aj fotoaparát prešiel zmenami k lepšiemu

Rozlíšenie snímača na zadnej strane sa síce nezmenilo, no kvalita fotografií sa zase o niečo zlepšila. Rovnako ako predchodca, aj tento model bol schopný nahrávať video vo FullHD rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. Predný fotoaparát dostal rozlíšenie 1,9 MP a mohli ste s ním nahrávať HD video pri 30 snímkoch za sekundu.

Rozmery tohto smartfónu boli 136.6 x 70.6 x 8.6 mm a hmotnosť sa zastavila na 133 gramoch. Na dnešné pomery sa stále jednalo o veľmi kompaktný smartfón, no v čase predstavenia patril medzi tie najväčšie (pokiaľ samozrejme nepočítame rad Note od Samsungu). Telo bolo plastové a zadný kryt bolo možné jednoducho zložiť a dostať sa tak k batérii. Tá ponúkla kapacitu 2100 mAh, čo je celkom značný skok oproti predchodcovi. Samsung Galaxy S II disponoval batériou s kapacitou 1650 mAh.

Ďalšie pokračovanie radu

Od predstavenia prvého Galaxy S smartfónu ubehlo už poriadne veľa času. Už o pár dní sa dozvieme, ako bude vyzerať a čo všetko ponúkne najaktuálnejšia vlajková loď od Samsungu, model Galaxy S10, ktorý bude už desiatym pokračovaním úspešného radu renomovaného výrobcu. Nejaké úniky už máme a o niektorých funkciách vieme, avšak jeho presná špecifikácia stále zostáva pod rúškom tajomstva.

Ďalšie články zo série Samsung RETRO:

Čo sme už napísali o Samsungu Galaxy S10:

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+