MojAndroid

Približne za jeden mesiac dôjde k predstaveniu tak dlho očakávaného Samsungu Galaxy S10. Ten má byť skutočne prelomovým zariadením a najavo nám to dávajú či už modernejšie vyzerajúci displej, alebo aj samotné jubilejné číselné označenie tohto modelu. Najnovšie informácie nám tvrdia skóre v benchmarkovej platforme Geekbench. Budú sa lámať rekordy?

Verzia: 4.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Dnešný priemer vlajkových lodí

Výsledné skóre “Exynos” verzie

Z celkového počtu bodov môžu byť mnohí sklamaní a predom vám napovieme, že žiadne zázraky sa na prvý pohľad nekonajú. Otestovaný bol rozmerovo najväčší model Samsung Galaxy S10 Plus, ktorý v sebe ukrýva 6 GB RAM, procesor Exynos 9820 a Android 9.0 Pie. V single-core teste zariadenie dosiahlo 3248 bodov a v multi-core teste zas 7999 bodov. Jedná sa o skvelý výsledok, nuž úprimne si povedzme, že mnohí čakali viac. Lepší skok v počte benchmarkových bodov nahral Samsung Galaxy S9 z minulého roka a zdá sa, Samsung Galaxy S10 nebude výkonnejší ako Apple iPhone Xs (pokiaľ berieme do úvahy hodnoty z benchmarku).

Nič nie je stratené

Markantný rozdiel má Samsung Galaxy S10+ vo verzii s čipsetom Qualcomm Snapdragon 855. Tento variant v single-core teste nahral 3413 bodov a v multi-core teste potom až 10256 bodov. Táto verzia sa javí ako podstatne výkonnejšia než tá s čipom z domácej výroby. Nuž, nie všetko musí byť práve tak, ako sa zdá a je dosť možné, že systému chýba dodatočná optimalizácia – nie je zvykom, že by nastávali tak markantné rozdiely v benchmarkoch, najmä pokiaľ ide o čipy Exynos. Úplne iný výsledok môže priniesť až finálna verzia pripravovanej vlajkovej lode spoločnosti Samsung.

Samsung Galaxy S10+ bude disponovať operačnou pamäťou o veľkosti 6 GB, respektíve 8 GB. Na výber budú varianty s internými úložiskami s veľkosťami 128 GB, 256 GB a až 512 GB v prípade 8 GB RAM. AMOLED displej bude mať uhlopriečku 6,4 palcov. Nechýba čerešnička na torte v podobe elegantne zahnutého displeja či dvojice predných “selfie” kamier, ktoré sú uložené v pomerne malom “O” výreze. Na zadnej strane potom nechýba ani trojica pravdepodobne špičkových fotoaparátov.

Ďalšie články k téme “Samsung Galaxy S10”:

Náš tip
Nové úniky ukazujú veľkosť modelov z pripravovaného radu Samsung Galaxy S10
Náš tip
Samsung Galaxy S10 Plus na prvej živej fotografii
Náš tip
Poznáme dátum predstavenia Samsungu Galaxy S10
 • Sategi

  Nedalo mi to a na svojej s9+ som pustil Geekbench. Mam skore 3706 single core, 9035 multi core…
  Neverim ze by samsung pri akejkovek novej generacii (nieto este k 10temu vyrociu) dal do vlajkovej lode nieco co bude co i len v benchmarkoch porazene minulorocnym modelom.
  Mozno tak pre light verziu (to by taky vysledok bol OK)
  Rozumiem ze bechmarky nie vzdy odzrkadluju realnu skusenost s prostredim ale toto by bolo naozaj fiasko. Verim ze realita bude ina.

 • Romanexko

  Čerešnička na torte s dierou v displeji (doslovne) :-D asi sa budem opakovať ale to je presne to po čom som túžil vždy a hlavne ja čo nemôže mať čo i len smietku pod fóliou aby ma to neiritovalo :-D inak ako dizajn sa mi páči ale zabili to tou dierou a určite už len kôli tomu by som nesiahol po s10… fakt nechápem v ktorej hlave sa tento dizajnový hnus zrodil…

+