MojAndroid

Približne za jeden mesiac dôjde k predstaveniu tak dlho očakávaného Samsungu Galaxy S10. Ten má byť skutočne prelomovým zariadením a najavo nám to dávajú či už modernejšie vyzerajúci displej, alebo aj samotné jubilejné číselné označenie tohto modelu. Najnovšie informácie nám tvrdia skóre v benchmarkovej platforme Geekbench. Budú sa lámať rekordy?

Verzia: 4.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Dnešný priemer vlajkových lodí

Výsledné skóre “Exynos” verzie

Z celkového počtu bodov môžu byť mnohí sklamaní a predom vám napovieme, že žiadne zázraky sa na prvý pohľad nekonajú. Otestovaný bol rozmerovo najväčší model Samsung Galaxy S10 Plus, ktorý v sebe ukrýva 6 GB RAM, procesor Exynos 9820 a Android 9.0 Pie. V single-core teste zariadenie dosiahlo 3248 bodov a v multi-core teste zas 7999 bodov. Jedná sa o skvelý výsledok, nuž úprimne si povedzme, že mnohí čakali viac. Lepší skok v počte benchmarkových bodov nahral Samsung Galaxy S9 z minulého roka a zdá sa, Samsung Galaxy S10 nebude výkonnejší ako Apple iPhone Xs (pokiaľ berieme do úvahy hodnoty z benchmarku).

Nič nie je stratené

Markantný rozdiel má Samsung Galaxy S10+ vo verzii s čipsetom Qualcomm Snapdragon 855. Tento variant v single-core teste nahral 3413 bodov a v multi-core teste potom až 10256 bodov. Táto verzia sa javí ako podstatne výkonnejšia než tá s čipom z domácej výroby. Nuž, nie všetko musí byť práve tak, ako sa zdá a je dosť možné, že systému chýba dodatočná optimalizácia – nie je zvykom, že by nastávali tak markantné rozdiely v benchmarkoch, najmä pokiaľ ide o čipy Exynos. Úplne iný výsledok môže priniesť až finálna verzia pripravovanej vlajkovej lode spoločnosti Samsung.

Samsung Galaxy S10+ bude disponovať operačnou pamäťou o veľkosti 6 GB, respektíve 8 GB. Na výber budú varianty s internými úložiskami s veľkosťami 128 GB, 256 GB a až 512 GB v prípade 8 GB RAM. AMOLED displej bude mať uhlopriečku 6,4 palcov. Nechýba čerešnička na torte v podobe elegantne zahnutého displeja či dvojice predných “selfie” kamier, ktoré sú uložené v pomerne malom “O” výreze. Na zadnej strane potom nechýba ani trojica pravdepodobne špičkových fotoaparátov.

Ďalšie články k téme “Samsung Galaxy S10”:

Náš tip
Nové úniky ukazujú veľkosť modelov z pripravovaného radu Samsung Galaxy S10
Náš tip
Samsung Galaxy S10 Plus na prvej živej fotografii
Náš tip
Poznáme dátum predstavenia Samsungu Galaxy S10

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+