MojAndroid

Do predstavenia vlajkovej série Samsung Galaxy S24 nám chýba ešte asi pol roka. Niektoré novinky, ktoré tieto telefóny prinesú, však už sú známe. Web SamMobile hlási, že najlepšie vybavený model “Ultra” prinesie vylepšený teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením.

Trojnásobný teleobjektív prejde na modeli Samsung Galaxy S24 Ultra zmenami

Už je nám známe, že nový modelový rad príde opäť v dvoch verziách – s čipsetmi Snapdragon a Exynos. Najnovšie uniknuté dáta hovoria o vylepšení trojnásobného teleobjektívu. Bude disponovať 50 MP rozlíšením, čo je päťnásobne vyššie rozlíšenie ako v prípade súčasného modelu Samsung Galaxy S23 Ultra. Samotný senzor by mal byť aj fyzicky väčší, čo značí pre naozaj významné medzigeneračné zlepšenie. Dočkať by sme sa mali nielen kvalitnejších výsledných fotografií, ale zrejme aj videa.

Galaxy S23 Ultra vs Xiaomi 13 Ultra
Xiaomi 13 Ultra a Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy S23 Ultra

Vyššie rozlíšenie bude taktiež znamenať detailnejšie obrázky počas zoomovania medzi 3,1x až 9,9x úrovňami. Prepnutie na kvalitnejší teleobjektív nastane až po 10-násobnom priblížení. Ako primárny snímač by mal Samsung použiť ten istý overený ISOCELL HP2 s 200 MP. Momentálne sa šepká aj o tom, že juhokórejský gigant podnikne nejaké zlepšenia aj práve pre 10-násobný teleobjektív. Ultra-širokouhlá šošovka by ostala nezmenenou.

Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro
Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zaujímavým optickým priblížením disponuje aj konkurencia. Za zmienku stojí napríklad vivo X90 Pro, Google Pixel 7 Pro, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13 Ultra či iPhone 14 Pro / 14 Pro Max.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip5 vs Motorola razr 40 Ultra: Ako vybrať ten správny skladací telefón?

10.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+