MojAndroid

Zatiaľ čo konkurencia predstavuje smartfóny s rýchlym nabíjaním, ktorého výkon sa pohybuje v trojciferných, tak Samsung zostáva stále verný 45 W nabíjaniu. Budúcoročná vlajková séria Samsung Galaxy S24 by však mala priniesť zmenu v podobe 65 W nabíjanie. Podľa portálu GSMArena to bude vďaka novému typu batérií.

Vyšší výkon nabíjania a aj vyššia kapacita

Spoločnosť Samsung vydala svoj prvý smartfón s podporou 45 W káblového nabíjania, Samsung Galaxy Note 10+, ešte v roku 2019. Odvtedy je tento výkon pre Samsung maximum a to navyše len v prípade vlajkových lodí. To sa však má konečne zmeniť vďaka technológií skladaných batérií, ktoré sú dnes známe napríklad z elektromobilov.

technológia skladaných batérií
bežná batéria vs skladaná batéria | Zdroj: GSMArena.com

Výskum a vývoj skladaných batérií má na starosti kórejská divízia SDI, ktorá je súčasťou spoločnosti Samsung. Podstatou technológie nie je zmena chemického zloženia batérií, ale skôr to, ako sú batériové články usporiadané za účelom dosiahnutia vyššej hustoty, ušetrenia miesta a tým potom aj navýšenia kapacity. Ďalšou výhodou je vyšší výkon a tým aj rýchlosť nabíjania.

Samsung Galaxy S23 Ultra zelený
Samsung Galaxy S23 Ultra  využíva 45 W nabíjanie | Zdroj: Tomáš Kanálik

Skladaná batéria by mala byť súčasťou najvyššieho modelu Galaxy S24 Ultra a možno aj Galaxy S24+.  Batérie S24 Ultra aj S24+ budú mať vďaka tomu údajne kapacitu 5 000 mAh, ale model Ultra bude mať aj dodatočné chladenie, ktoré mu umožní dosiahnuť vyššiu rýchlosť nabíjania s výkonom 65 W. V prípade malého modelu Samsung Galaxy S24 zostane výkon na hodnote 25 W.

Náš tip
MediaTek predstavil 5G čipset Dimensity 6100 pre nižšiu triedu
16.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+