MojAndroid

Smartfóny série Samsung Galaxy S23 patria medzi to najlepšie vo svete Androidu. Nielen výbavou, ale aj softvérovou podporou a fotoaparátom. A práve fotoaparát má výrazne vylepšiť plánovaná aktualizácia. Téme sa venoval portál Phonearena.

Aktualizácia fotoaparátu pre Galaxy S23 vyrieši aj ďalšie neduhy

Známy Twitter účet Ice universne informoval o tom, že aktualizácia by mala prísť v priebehu marca 2023 a prinesie veľké vylepšenie fotoaparátov. Najmä ich optimalizácie, čo by znamenalo rýchlejšie fotenie a samozrejme aj kvalitnejšie výsledky.

Niektorí používatelia sa v poslednom čase sťažovali na nekonzistentné výsledky, neostré fotografie či slabší dynamický rozsah a podobne. Aktualizácia by mala tieto neduhy nadobro vyriešiť. Problém je údajne aj s oneskorením vytvorenia snímky po stlačení spúšte.

Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku, v ktorom sme ukázali aj pomerne jednoduché a rýchle riešenie:

3 modely so skvelými fotoaparátmi

Dva základné modely vlajkovej série Galaxy S23 ponúkajú navlas rovnaký fotoaparát, ktorý sa skladá z trojice snímačov. Hlavný má rozlíšenie 50 MP, dopĺňa ho 10 MP teleobjektív s 3x optickým priblížením a 12 MP ultra-širokouhlý objektív.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najdrahší Ultra variant sa okrem skvelých približovacích schopností (10x optické priblíženie, 100x digitálny zoom) môže pochváliť najmä hlavným fotoaparátom s rozlíšením až 200 megapixelov. Fotografie je možné vytvárať buď v tomto rozlíšení, 50 MP alebo 12,5 MP, kedy sa spája viacero pixelov do jedného. Zaujímavá je aj možnosť natáčať 8K video pri 30 snímkach za sekundu.

Náš tip
Z 0 na 100 % len za 7 minút. Nová éra rýchlonabíjania smartfónov je tu!
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+