MojAndroid

Oneskorenie uzávierky alebo aj “shutter lag” predstavuje oneskorenie od stlačenia spúšte fotoaparátu používateľom a samotným vyhotovením fotografie. Niekoľko rokov dozadu mali Android smartfóny s týmto výraznejšie problémy ako dnes. Výsledkom boli často rozmazané fotografie, pretože používateľ si myslel, že snímku už vytvoril a začal s telefónom pohybovať. Oneskorenie uzávierky sa aj napriek výraznému pokroku stále vyskytuje aj dnes. Takto ho môžete na smartfónoch z vlajkovej série Samsung Galaxy S23 minimalizovať.

Rýchlejšia tvorba fotografií s Galaxy S23

V predvolenom nastavení najdrahší a najlepšie vybavený model Samsung Galaxy S23 Ultra produkuje 12,5 MP zábery s takmer neexistujúcim oneskorením uzávierky. V prípade 200 MP režimu je však už shutter lag viditeľný. Vyššie rozlíšenie samozrejme potrebuje aj dlhší čas na spracovanie, no ten sa dá po novom skrátiť.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Filip Spevár

Ak by ste chceli shutter lag v obidvoch prípadoch zminimalizovať, stiahnite si z Galaxy Store modul s pomenovaním Camera Assistant. Prejdite do časti “Rýchlosť snímania” a zvoľte možnosti “Uprednostniť rýchlosť”. Nie je vylúčený pokles na kvalite výsledných fotografií, no rozdiel by určite nemal byť markantný a uprednostniť rýchlosť snímania odporúčame tým, ktorí radi fotia snímky rýchlo v sérii. Hodiť sa to môže napríklad v prípade zachytávania pohybujúcich sa objektov. Stručný návod sme uverejnili na našom Instagrame a taktiež aj na YouTube kanáli.

Náš tip
Xiaomi 13 Lite: Poznáme európsku cenu a špecifikácie pripravovanej novinky
9.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+