MojAndroid

Smartfóny série Samsung Galaxy S21 sa dnes podľa portálov TheVerge a SamMobile dočkali nového systému Android 12 a nadstavby One UI 4.0. Zatiaľ samozrejme len v testovacej forme v rámci beta programu.

Beta program bol zatiaľ spustený len v USA

Spoločnosť Samsung spustila registráciu do beta programu ešte pred vydaním finálnej verzie systému Android 12 pre smartfóny Google Pixel. Zároveň si ju pravdepodobne úmyselne naplánovala na rovnaký deň, kedy majú byť predstavené aj nové smartfóny série Apple iPhone 13. Registrácia je momentálne dostupná len v USA.

One UI 4.0 | Foto: TheVerge.com

Majitelia smartfónov Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G a Galaxy S21 Ultra 5G sa môžu do beta programu registrovať cez aplikáciu Samsung Members. Registrácia samozrejme neznamená, že budú automaticky zaradení aj do beta programu, pretože je limitovaný na nekonkretizovaný počet používateľov. Samsung pripomína, že v beta programe musia používatelia počítať s nestabilitou systému.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G


Na majiteľov Galaxy S21 čakajú zmeny dizajnu v systéme a nové funkcie

Android 12 a nadstavba One UI 4.0 prinesú smartfónom Samsungu výrazne dizajnové zmeny používateľského rozhrania. Na majiteľov čakajú nové widgety hodín v štýle Material You, prepracovaný vzhľad aplikácií Kalkulačka a Hodiny, alebo nové animácie. Zmenou by mala prejsť aj aplikácia Samsung Notes pre písanie poznámok.

Android 12 | Foto: TheVerge.com

Na uzamknutú obrazovku budú môcť pridať novú skratku, ktorá im dovolí jednoducho ovládať zariadenia v smart domácnosti. Už v Androide 11 bola predstavená možnosť ovládať svoju domácnosť cez tlačidlo napájania. V novej verzii Androidu ju však budú môcť ovládať z pohodlia uzamknutej obrazovky, čo ocenia napríklad pri položenom smartfóne.

One UI 4.0 | Foto: TheVerge.com

Majitelia smartfónov série Galaxy S21 by mali v Androide 12 nájsť aj prístup k vylepšenému vyhľadávaciemu panelu. Pri vyhľadaní sa už v ňom nezobrazia len odpovedajúce nainštalované aplikácie a výsledky z Google vyhľadávania, ale aj nastavenia systému a kontakty. Systém Android 12 a nadstavba One UI 4.0 by tiež mali zlepšiť podmienky ochrany súkromia.

Náš tip
Nové smart okuliare od Xiaomi prichádzajú s microLED displejom
14.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+