MojAndroid

Spoločnosť Google tento týždeň vydala poslednú beta verziu systému Android 12 s niekoľkými vizuálnymi zmenami a novými funkciami, ktoré sme mohli vidieť pri predstavení nového systému. O novinke informoval portál The Verge.

Beta 5 pridala napríklad nové widgety hodín v Material You štýle, prepracovaný vzhľad aplikácie Kalkulačka či možnosť pridať novú skratku na uzamknutú obrazovku.

Android 12 Beta 5 Material You kalkulačka
Foto: TheVerge.com

Niekoľko vylepšení dostala aj aplikácia Hodiny, vrátane nových animácií, aktualizovaného dizajnu spolu s farbami, ktoré sa prispôsobujú téme systému.

Android 12: Ovládanie smart domácnosti bude ešte jednoduchšie

Nová skratka, ktorú je možné pridať na uzamknutú obrazovku, vám dovolí jednoducho ovládať zariadenia smart domácnosti. V Androide 11 bola predstavená možnosť ovládať svoju inteligentnú domácnosť v menu napájania, v tejto verzii Androidu ju však budete môcť ovládať z pohodlia uzamknutej obrazovky. Táto možnosť sa spojila so skratkou pre Google Wallet, ktorá bola na domovskú obrazovku pridaná v beta verzii 2.

Google Pixel zariadenia dostali aj vylepšený vyhľadávací panel

Majitelia Pixelov majú v najnovšej beta verzii taktiež prístup k vylepšenému vyhľadávaciemu panelu. Pri hľadaní sa zobrazia sa nie len odpovedajúce nainštalované aplikácie a výsledky z Google vyhľadávania, ale aj nastavenia systému a kontakty. Náznaky príchodu tejto funkcie sme videli aj v predchádzajúcich beta verziách, oficiálne dostupná a použiteľná je však až teraz.

Náš tip
Android 12: Beta testovanie sa blíži ku koncu. Kedy bude vydaná stabilná verzia?
10.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+