MojAndroid

Samsung predstavil svoj Galaxy S20 FE vo veľkom štýle. Pri jeho výrobe vraj počúval svojich zákazníkov a vytvoril model, ktorý k ním má byť bližšie. To sa vcelku podarilo. Galaxy S20 FE ponúka rovný displej, plastové matné telo, stereo reproduktory či kvalitné fotoaparáty. A práve na ne sa pozrieme v tomto článku.


Samsung Galaxy S20 FE: Parametre fotoaparátov

Hlavný snímač 12 MP, f/1.8, optická stabilizácia obrazu,
Teleobjektív 8 MP, f/2.4, 3x optický zoom, optická stabilizácia obrazu
Ultra-širokouhlý snímač 12 MP, f/2.2, uhol záberu 123˚, nezaostruje
Selfie fotoaparát 32 MP, f/2.2

Samsung našťastie nepozeral na to, aby priniesol čo najviac fotoaparátov. Zameral sa len na tie dôležité snímače. A tak tu nenájdeme žiadny zbytočný makro objektív alebo objektív, ktorý pomáha pri rozmazaní pozadia. Máme tu hlavný snímač s rozlíšením 12 megapixelov, optickou stabilizáciou obrazu a svetelnosťou f/1.8.

Samsung Galaxy S20 FE fotoaparat

Doplnený je ultra-širokouhlým objektívom s rozlíšením 12 MP a uhlom záberu 123 stupňov. Posledným do partie je teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením a optickou stabilizáciou obrazu.

Kvalita fotografií

Výsledné fotografie sú veľmi pekné. Sú dostatočne ostré po celej ploche, za dobrých svetelných podmienok sa vôbec nemôžeme sťažovať. Aj v noci patrí medzi to lepšie, čo môžeme na trhu smartfónov vidieť. Pripraviť sa ale musíte na to, že jas displeja sa vždy pri fotografovaní nastaví na maximum. V noci to môže byť dosť nepríjemné.

Nočný režim je prepracovaný a spolu s riešením od Googlu a Huawei patrí medzi tie najlepšie. Z tmavých fotografií dokáže dostať viac svetla, väčšie množstvo detailov a upraviť aj mieru šumu. Na nočné fotografie vytvorené pomocou nočného režimu sa pozerá veľmi dobre. Výhodou je, že nočný režim je dostupný pre všetky tri snímače.

Ultra-širokouhlé fotografie sú pekné, no snímač je v porovnaní s klasickým Galaxy S20 o niečo slabší. 123-stupňový uhol záberu zostal nezmenený. Na snímku sa toho zmestí naozaj veľa. V noci ho ale veľmi nepoužívajte, maximálne v kombinácii s nočným režimom. Celkovo sú nočné fotografie vytvorené ultra-širokouhlým objektívom akési mäkšie a chýbajú im detaily.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Samsung Galaxy S20 FE? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia?

27.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+