MojAndroid

Vítajte v našom starom známom seriáli, v ktorom si predstavujeme jednotlivé smartfóny a hovoríme si o kvalite ich fotoaparátov. S niektorými sme spokojní viac, s inými zas o čosi menej. Nami testovaná Motorola edge je možné považovať za potenciálneho zabijaka vlajkových lodí. Značí o tom aj super fotografická výbava.

Motorola edge má na svojej zadnej strane hneď trojicu použiteľných snímačov. Štvrtým je ToF senzor. Jej výsledky nás počas testovania veľmi príjemne prekvapili, miernym sklamaním je však nahrávané video. Poďme si teda niečo povedať o jej fotoaparátoch a ukázať nejaké zábery, vyhotovené týmto smartfónom.

Fotoaparáty: Plnohodnotná výbava dokáže vždy potešiť

Úprimne poviem, že z Motoroly edge som mal až príliš dobrý pocit. Zatiaľ viete, že jej dizajn, displej, výkon a aj operačný systém sú na vynikajúcej úrovni. Preto som očakával prvé väčšie nedostatky v segmente fotoaparátov. Verte alebo nie, ani tu som sklamaný neostal, práve naopak. Začnime však najskôr nejakými technickými špecifikáciami, ktoré vyzerajú veľmi sľubne. Hlavný, 64 MP snímač, so svetelnosťou f/1.8, dopĺňa 8 MP teleobjektív s dvojnásobným optickým priblížením a clonou f/2.4. Do tretice nechýba ani ultra širokouhlý fotoaparát so svetelnosťou f/2.2. Na záver doplním aj ToF 3D senzor, slúžiaci na zmeranie hĺbky ostrosti.

Motorola Edge zadná strana

Vpredu v “hole-puch” výreze si svoje umiestnenie našiel 25 MP senzor s clonou f/2.0, slúžiaci na prípadné “selfies” alebo videohovory. Už z počiatku to vyzerá na parádnu výbavu. Aké sú však tieto fotoaparáty v praxi? Za mňa skutočne vynikajúce. Vzhľadom na cenu sú mnohé výsledky priam vlajkových kvalít, aj keď sa v prípade hociktorého snímača z trojice môžme dočkať zlej expozície.

V istých fotografických oblastiach má Motorola edge problémy

Fotografie, robené v špecifických svetelných podmienkach, ako napríklad pri západe slnka, sú občas zle exponované. Nemyslím tým teraz, že sú vždy až príliš svetlé, ale aj veľmi tmavé. Treba si dávať pozor na to, na ktoré miesto záberu manuálne prstom zaostríte. Inak nebudete mať s fotografiami absolútne žiadne problémy. Stabilizácia je super, tak ako aj každý a jeden snímač.

Najlepšie fotografie samozrejme dostanete z toho primárneho, no výborné výsledky produkuje aj širokouhlý. Ak by ste chceli odfotiť vzdialenejší objekt, teleobjektívu to nebude robiť najmenší problém a vždy som sa naň mohol spoľahnúť. Celkovo som z vytvorených fotografií nadšený. Podstatne horšie je však na tom záznam videa. Čo sa týka jeho kvality, opäť Motorola edge ukazuje, že sa môže porovnávať aj s tými lepšími.

Video má skvelý kontrast, stabilizáciu a verné farby. Extrémne rušivé je však neustále preostrovanie, ak sa začnete s telefónom pohybovať. Ide momentálne o najslabšiu stránku tohoto smartfónu, no verím, že v blízkej budúcnosti nebude absolútne žiaden problém s vydaním softvérovej aktualizácie, ktorá tento problém vyrieši.

Videoklipy môžete nahrávať až v 4K pri 30 fps, respektíve v rozlíšení Full HD pri 60 fps. Ak ide o predný “selfie” fotoaparát, z jeho kvalít som veľmi rád a príležitostné snímky nebudú sklamaním. Potešil ma ich široký dynamický rozsah, ktorý väčšina predných snímačov postráda.

Fotografie, vyhotovené smartfónom Motorola edge:

Predný fotoaparát na telefóne Motorola edge:

Video, vyhotovené predným snímačom vo Full HD pri 30 fps:

Video vyhotovené predným snímačom vo Full HD pri 60 fps:

Video vyhotovené predným snímačom v 4K pri 30 fps:

Širokouhlé video vo Full HD pri 30 fps:

Pochváľte sa svojimi fotografiami zo smartfónu Nokia 5.3

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Motorola edge? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

16.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+