MojAndroid

Pozrime sa spolu na veľké porovnanie Bluetooth slúchadiel od Samsungu. Vezmeme do porovnania všetky modely za posledné roky – čerstvú novinku Samsung Galaxy Buds Live a porovnáme ich so staršími modelmi Samsung Galaxy Buds+ a Galaxy Buds.

Samsung Galaxy Buds Live porovnanie
Pre pripomenutie, takto vyzerali staršie slúchadlá Galaxy Buds+

Samsung Galaxy Buds Live

Prvá zmena, ktorú si každý okamžite všimne, je nový dizajn. Pripomína fazuľku alebo ľadvinku a evokuje pocit pohodlného nosenia slúchadiel. Tento dizajn sa určite postará aj o to, aby vám slúchadlá len tak ľahko nevypadli. My ľudia sme rôzni a mám pár priateľov, ktorí hovoria, že im vypadávajú prakticky všetky Bluetooth slúchadlá z uší. Najbližšie im poviem nech si skúsia túto novinku od Samsungu.

Novinka má aj kovový dizajn, zatiaľ nie je jasné či sú skutočne z hliníka alebo je to len lesklý plast. Vyzerajú prémiovo a majú aj nevídané spracovanie s troma mikrofónmi, troma otvormi a IR senzorom. Dva z troch mikrofónov umožňujú slúchadlám tlmiť hluk okolia (ANC) a tretí je samozrejme pre váš hlas. Každý z troch otvorov má inú funkciu – jeden je klasický reproduktor, druhý je basový reproduktor a tretí otvor slúži pre umožnenie priechodu vzduchu do vášho ucha. Samsung hovorí, že vďaka tomu nebudete mať pocit upchatého ucha.

Samsung Galaxy Buds Live využívajú nový kodek, ktorý je podľa Samsungu lepší, než apt-X, AAC a SBC dokopy. Volá sa Samsung Scalable Codec a prispôsobuje bitrate frekvencii zvuku.

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live prinášajú do série aj aktívne potlačovanie hluku. To dokáže tlmiť až 97 % okolitých zvukov, ale prepustí akékoľvek hlasy a hlásenia, aby ste nikdy nezmeškali dôležité informácie.

Slúchadlá majú výdrž 6 hodín na jedno nabitie a krabička ich nabije takmer päťkrát. Spolu Samsung deklaruje 29 hodín počúvania hudby. Slúchadlá taktiež podporujú rýchle nabíjanie, ktoré zabezpečí, že po 5 minútach nabíjania budete mať šťavu na jednu celú hodinu počúvania hudby.

Slúchadlá prídu v troch farbách – Mystic White, Mystic Bronze a Mystic Black, zakúpite ich u nás už 21. augusta a ich cena bude okolo 189 €.

Samsung Galaxy Buds+ a Samsung Galaxy Buds

Samsung Galaxy Buds+ boli len miernym vylepšením prvých Bluetooth slúchadiel Samsung Galaxy Buds. Priniesli viaceré farebné možnosti, ktoré prvé Buds nemali – Svetlomodrá, Tmavomodrá, Červená a Ružová doplnili pôvodnú Bielu a Čiernu. Samsung Galaxy Buds prišli aj v žltej farbe, ktorú sa Samsung z nejakého dôvodu rozhodol pri verzii Plus vynechať.

Samsung Galaxy Buds+
Pre porovnanie – Medzi Samsung Galaxy Buds a Galaxy Buds+ takmer nie je rozdiel

Samsung Galaxy Buds+ priniesli oproti originálnym Galaxy Buds aj rozdelenie reproduktorov. Kým Samsung Galaxy Buds mal len jeden reproduktor, Galaxy Buds+ ho rozdelil na výškový a basový.

Prvé Samsung Galaxy Buds obsahovali dva mikrofóny pre pasívne tlmenie hluku okolia a Galaxy Buds+ pridal ešte jeden mikrofón na tlmenie hluku. Stále to však bolo pasívne riešenie potlačovania okolitých zvukov.

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds umožňovali nerušené prehrávanie hudby na 6 hodín, no Galaxy Buds+ tento limit posunuli až na 11 hodín na jedno nabitie. Krabičky umožňovali získať 13 hodín prehrávania hudby dokopy (Samsung Galaxy Buds), resp. 22 hodín dokopy (Samsung Galaxy Buds+).

Pôvodné Samsung Galaxy Buds mali neskutočne dlhú dobu nabíjania – ak ste chceli počúvať hudbu viac než hodinu, museli ste ich nabíjať asi 15 minút. Galaxy Buds+ poskytovali už rýchle nabíjanie a tak ste za 3 minúty nabíjania získali už hodinu počúvania hudby.

Ich ceny sa momentálne pohybujú takto:

Samsung Galaxy Buds Live, Samsung Galaxy Buds+ a Samsung Galaxy Buds porovnanie parametrov

Názov Samsung Galaxy Buds Live Samsung Galaxy Buds+ Samsung Galaxy Buds
Farby Mystic Bronze, Mystic White, Mystic Black Biela, Svetlomodrá, Tmavomodrá, Čierna, Ružová, Červená, Biela, Čierna, Žltá
Reproduktory Tri (Výškový, Basový, Prieduch vzduchu) Dva (Výškový a Basový) Jeden
Mikrofóny Tri (Dva vonkajšie a jeden vnútorný) Tri (Dva vonkajšie a jeden vnútorný) Dva (Jeden vonkajší a jeden vnútorný)
Výdrž batérie (slúchadlo) 8 hodín (bez ANC) 11 hodín 6 hodín
Výdrž batérie (nabitia z púzdra) 29 hodín (bez ANC) 22 hodín 13 hodín
Rýchlosť nabíjania 5 min. = 1 hod. 3 min. = 1 hod. 15 min. = 100 minút
Bezdrôtové nabíjanie Qi Qi Áno
Tlmenie okolitého zvuku Aktívne Pasívne Pasívne
Podpora nastavení aplikácie Áno Áno Áno

Náš tip
Samsung vládne trhu smartfónov v EÚ, Xiaomi predbehlo Huawei

8.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+