MojAndroid

Oficiálne predstavenie smartfónu Samsung Galaxy A54 prebehlo 15. marca. Hlavným ťahákom tejto novinky je aj fotografická výbava, ktorá je údajne schopná vytvárať podarené zábery aj za zhoršených svetelných podmienok. Telefón podľa webu SamMobile prešiel známym testom DxOMark a takto v ňom dopadol.

Samsung Galaxy A54 v hodnotení DxOMark nezažiaril

Spoľahlivosť hodnotenia od DxOMark je veľmi diskutabilná. Výsledný počet bodov by sme mali brať s rezervou. Kvality fotoaparátov na smartfóne Samsung Galaxy A54 by sme radšej otestovali počas nášho testovacieho obdobia, no zariadenie sa ešte k nám zatiaľ nedostalo.

Samsung Galaxy A54
Samsung Galaxy A54 | Zdroj: Filip Spevár

Každopádne, DxOMark dokáže aspoň porovnať kvality snímačov s inými nimi overenými smartfónmi. Novinka strednej triedy od spoločnosti Samsung sa umiestnila celkovo na 84. priečke. Po odfiltrovaní na cenovú hranicu 400 až 600 amerických dolárov sa zástupca strednej triedy od Samsungu umiestnil deviaty. Tento výsledok už vyzerá o čosi zaujímavejšie a porovnáva sa so známymi modelmi, ktoré sú vzhľadom na danú cenu veľmi podarenými kúskami.

Telefón bol otestovaný za rôznych podmienok. Výsledné skóre vás možno nepríjemne prekvapí. Je ale potrebné zmieniť, že tak skvelý fotomobil, akým je napríklad Samsung Galaxy S23 Ultra, skončil na 11. mieste.

Samsung Galaxy A54 sa údajne vyznačuje schopnosťou vytvárať fotografie s dobrou expozíciou. Snímky sú jasné a slušne osvetlené ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Niekedy je možné vidieť problém s nestabilitou expozície.

Samsung Galaxy A54
Samsung Galaxy A54 | Zdroj: Filip Spevár

Často ďalej nastávajú problémy so zaostrovaním, a to najmä počas vytvárania obrázkov rýchlych objektov či pri pokusoch o makro fotografiu. Stretnúť sa môžete aj s takzvaným halo efektom či ghostingom. Ak si ale odmyslíme hodnotenie od DxOMark, podľa hodnotení od samotných používateľov Samsung vyrobil zariadenie, ktoré je veľmi schopné a vytvára za väčšinu situácií veľmi podarené zábery.

Náš tip
Nefungujú vám niektoré aplikácie v Android Auto? Tu je riešenie

23.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+