MojAndroid

Samsung verejne vyhlásil, že vymení každý Samsung Galaxy Note 7, ktorý predal od dňa predstavenia až dovtedy, kým nepozastavil jeho predaj. Hovoríme teda o prinajmenšom 2,5 miliónoch kusov tohto zariadenia, ktorých výmena bude Samsung stáť astronomickú čiastku. Stále sa však nájde niekto, kto chce ísť proti prúdu a aj napriek tomu, že má zrejme nebezpečný Note 7, ho chce aj naďalej používať a nechce ho vrátiť. Takýto používatelia ale majú smolu. Ich plány zmarí na diaľku samotný Samsung.

exploded-note-7

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7 vybuchuje kvôli banálnej chybe

Ten totižto avizoval, že pokiaľ niekto nevráti svoj potenciálne nebezpečný Note 7 a neprihlási sa na jeho výmenu, Samsung na diaľku vypne jeho zariadenie. Deaktivácia prebehne plošne, a to 30. septembra 2016. Dovtedy môžu všetci bezplatne vymeniť svoj Note 7 za nový, bezpečný kus. Samsung dokonca tvrdí, že Note 7 s vadnou batériou je tak nebezpečný, že by ste ho mali okamžite vypnúť a už vôbec nikdy nepoužiť. Vo svete už bolo zaznamenaných viac ako 35 prípadov výbuchu tohto zariadenia, ktoré spôsobilo požiar auta, ale aj zranilo niekoľko ľudí, vrátane 6-ročného chlapčeka.

Aktualizácia 12. septembra, 13:00

Spoločnosť Samsung pre AndroidCentral.com vydala oficiálne stanovisko k tomuto prípadu s tým, že nebude deaktivovať svoje zariadenia na diaľku. Namiesto toho ponúkne svojim zákazníkom, ktorí vlastnia potenciálne nebezpečný Samsung Galaxy Note 7 návod na to, ako majú pri jeho výmene postupovať. Stále však platí vyjadrenie, že by majitelia smartfónu Note 7 mali vypnúť svoje zariadenie a prestať ho používať.

Zdroj: PhoneArena

12.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+