MojAndroid

Koncom minulého roka predstavila spoločnosť Samsung aplikáciu Camera Assistant, ktorá pomáha používateľom zjednodušiť nastavenie a samotné používanie fotoaparátu. Podľa dostupných informácií bude súčasťou aktualizácie One UI 5.1, ktorá bude dostupná pre viaceré modely.

Camera Assistant je výborný nástroj

Camera Assistant je aplikácia, vďaka ktorej si viete prispôsobiť nastavenia fotoaparátu podľa vlastných preferencií. Okrem toho máte možnosť vypnúť HDR alebo zmäkčenie pleti. Ďalej si máte možnosť pomocou nej nastaviť počet záberov, ktoré sa odoberú pri nastavovaní časovača. Používatelia budú môcť ovládať aj rýchlosť uzávierky, čo je vynikajúca možnosť v prípade, že fotografujete rýchlo sa pohybujúce objekty.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Používatelia navyše získajú prístup aj k funkcii, ktorá si na základe fotografovaného prostredia automaticky vyberie, ktorý objektív je najlepší. K dispozícii je tiež nová možnosť Quick Take, ktorá používateľom umožní natáčať video vo fotografickom režime podržaním spúšte.

Na ktorých zariadeniach bude aplikácia dostupná?

Aplikácia Camera Assistant bola prvýkrát dostupná iba v zariadeniach série Galaxy S22. Pred koncom roka 2022 prišiel Samsung s informáciou, že v budúcnosti bude dostupná na viacerých zariadeniach. Teraz ju Samsung sprístupnil aj pre sériu Galaxy S20, sériu Galaxy S21 a nedávno vydanú sériu Galaxy S23.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Zdroj: Tomáš Kanálik

Okrem toho je teraz aplikácia Camera Assistant dostupná aj pre Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4. Samozrejme podmienkou je, že vyššie uvedené zariadenia musia mať nainštalovanú aktualizáciu One UI 5.1 od Samsungu, ktorá je prístupná pre zariadenia s Androidom 13.

V prípade, že máte o aplikáciu záujem, môžete si ju stiahnuť cez Galaxy Store. Po stiahnutí aplikácie získate automaticky prístup k rozšírenej ponuke, stačí že si otvoríte nastavenia fotoaparátu.

Náš tip
One UI 5.1 dostáva ďalší Samsung zo série Galaxy Note
21.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+