MojAndroid

Júnová bezpečnostná záplata je na svete a Samsung patrí k prvým výrobcom, ktorý vo veľkom aktualizuje. Najnovší firmvér prichádza na hneď niekoľko modelov. Nachádza sa medzi nimi aj ten váš? Informácie priniesol web SamMobile.

Samsung aktualizuje hneď viacero modelov. Aj tie lacnejšie

Bezpečnostné opravy pripadajúce k júnu 2023 prichádzajú na novšie i staršie smartfóny. Konkrétnejšie by ich už mali mať k dispozícii majitelia telefónov zo sérií Samsung Galaxy Note 20, Samsung Galaxy A23, Samsung Galaxy A52 (+ Galaxy A52s 5G), a Samsung Galaxy Z Fold4.

Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Juhokórejský gigant nezabudol ani na vlastníkov odolného tabletu Samsung Galaxy Tab Active 3. Aktuálne dostupnosť aktualizácií hlásia používatelia zo štátov Južnej a Latinskej Ameriky. Júnové záplaty sa sústredia na 53 zraniteľností v operačnom systéme Android.

Zariadenie by vás na dostupnosť novšej verzie systému malo upozorniť automaticky, no vyhľadať update môžete aj ručne prejdením do nastavení, konkrétnejšie do sekcie softvérových aktualizácií. V tejto časti ich viete manuálne vyhľadať a prípadne aj stiahnuť a nainštalovať.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Označenia najnovších firmvérov sú pre jednotlivé modely nasledovné:

  • Samsung Galaxy Note 20 (Ultra): N98xU1UES4HWE1
  • Samsung Galaxy A23: A235FXXU3CWE4
  • Samsung Galaxy A52: A525MUBS6DWE2
  • Samsung Galaxy A52s: A528BXXS4EWE2
  • Samsung Galaxy Z Fold4: F936U1UES2CWE1
  • Samsung Galaxy Tab Active 3: T575XXS5EWE3

Aktualizácie u konkurencie

Redmi Note 12 5G nedávno dostal aktualizáciu na Android 13. To isté platí aj pre Nokiu G11. OnePlus 11 a niektoré staršie modely získali verziu používateľskej nadstavby OxygenOS 13.1. Tieto Huawei zariadenia dostanú update s grafickým rozhraním EMUI 13. Na záver ešte zmienime Xiaomi telefóny, ktoré už nedostanú žiadnu aktualizáciu softvéru.

Náš tip
Ľudia za nové smartfóny míňajú stále viac. Aká je ich priemerná kúpna cena?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+