MojAndroid

Napriek tomu, že počet predaných smartfónov medziročne klesol, tak priemerná cena kupovaných smartfónov podľa analytickej spoločnosti Canalys stúpla. Táto konkrétna analýza sa týka trhu v severnej Amerike.

O rast priemernej ceny smartfónov sa postarali iPhony

V prvom štvrťroku 2022 bola priemerná predajná cena smartfónu predávaného na americkom trhu  671 dolárov. V prvom štvrťroku 2023 priemerná cena zvýšila o neuveriteľných 119 dolárov na celkových 790 dolárov, čo je v rámci posledných rokov ide o rekord. Dodávky smartfónov pritom medziročne klesli o neuveriteľných 11,2 %.

Canalys
Počet predaných smartfónov | Zdroj: Canalys.com

Dalo by sa to interpretovať tak, že ľudia si celkovo kupujú menej smartfónov, ale keď si jeden kúpia, minú naň viac ako roky predtým. Najväčší podiel na tom má spoločnosť Apple, ktorej smartfóny Apple iPhone patria k najdrahším na trhu. V Severnej Amerike má Apple 59 % trhu so smartfónmi, čo predstavuje medziročný nárast o 2 %.

Canalys
Najpredávanejší výrobcovia smartfónov v Severnej Amerike | Zdroj: Canalys.com

Samsung, ktorý je na druhom mieste, má 23 %, čo predstavuje medziročný pokles o 25 %. Na treťom mieste sa umiestnila Motorola so 7 % podielom a medziročným poklesom o 40 %. Prekvapením môže byť Google a jeho Pixely na štvrtom mieste so 4 % podielom, čo je medziročný nárast o 20 %. Rebríček uzatvára čínske TCL na piatom mieste s 3 % podielom.

Náš tip
Koľkokrát ste si už vypočuli vašu obľúbenú skladbu? Táto hudobná streamovacia platforma vám to prezradí!
6.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+