MojAndroid

Určite viete, že Samsung je najviac napredujúcim výrobcom smartfónov z hľadiska na pravidelnosť softvérových aktualizácií. Teraz vydal update pre tri modely. O ktoré konkrétne ide? Informuje o tom web SamMobile.

Samsung Galaxy A12

Prvým z aktualizovaných zariadení je lacný Samsung Galaxy A12. Prichádza naň najnovšia decembrová bezpečnostná záplata. Tento telefón už dostáva aktualizácie iba na štvrťročnej báze. Označenie firmvéru pre medzinárodnú verziu je známe ako A125FXXU2CVL1.

Samsung Galaxy A12
Samsung Galaxy A12 | Zdroj: Samsung.com

Samsung Galaxy A13

Decembrová bezpečnostná aktualizácie prináša 93 opráv bezpečnostných dier. Zaujímavou správou je aj budúca možnosť aktualizácie na Android 13 spolu s One UI 5.0. Používatelia tohto modelu si však na príchod veľkého updatu ešte budú musieť chvíľku počkať.

Samsung Galaxy Z Flip

Ďalším aktualizovaným smartfónom je podľa portálu SamMobile “skladačka” Samsung Galaxy Z Flip prvej generácie. Najnovší firmvér je označený ako F700USQS5HVL2 a prináša tie isté decembrové opravy.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Z Flip4

Samsung Galaxy XCover Pro

Na záver sa v zozname aktualizovaných mobilných telefónov nachádza aj odolný model Samsung Galaxy XCover Pro. Ten prichádza s veľkou aktualizáciou na Android 13. Ide o posledný významný update, ktorý tento telefón dostane. Update by mal byť k dispozícii na stiahnutie po celom svete s firmvérovým číslom G715FNXXSAEVL2.

Samsung Galaxy Xcover Pro odolne telo
Samsung Galaxy Xcover Pro | Zdroj: Samsung

Samsung Galaxy XCover6 Pro

Aktualizácie u konkurencie

Výrobca OPPO zverejnil plán aktualizácií na Android 13 spolu s grafickým rozhraním ColorOS 13. Realme aktualizuje na najnovší operačný systém Android 13 niekoľko modelov. Poznáme listinu Xiaomi zariadení, ktoré už neodstanú aktualizáciu na MIUI 14. Nachádza sa medzi nimi aj to vaše? Na Nothing Phone (1) konečne príde Android 13. Na záver spomenieme, že poznáme zoznam Motorola smartfónov, ktorých majitelia sa môžu tešiť na príchod veľkej softvérovej aktualizácie.

Náš tip
Samsung už testuje One UI 5.1. Debutovať bude v sérii Galaxy S23

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+