MojAndroid

Juhokórejský výrobca vypúšťa aj tento mesiac bezpečnostné aktualizácie na viaceré smartfóny. Októbrový update dostanú zariadenia vyššej, ale aj strednej triedy. Bezpečnostná aktualizácia obsahuje zabezpečenia osobných údajov a stabilizáciu systému. Bežné opravy chýb taktiež nebudú chýbať.

Samsung Galaxy Z Fold3

Smartfón vyššej triedy, ktorý dostane októbrový update, je Samsung Galaxy Z Fold3. Pred tromi týždňami bola táto aktualizácia vypustená v Južnej Kórei. O pár dní ho môžete očakávať aj na území Slovenska. Portál SamMobile uviedol, že tento bezpečnostný update prichádza s firmvérovou verziou F926BXXU1AUJ7. Balíček s bezpečnostnými opravami upraví viac ako 60 “dier” v systéme a ešte kvalitnejšie zabezpečí vaše osobné údaje. Stabilizácia systému a opravy chýb sú neustále súčasťou nových aktualizácií.

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy A51

Najnovšiu októbrovú aktualizáciu dostane aj predchodca smartfónov Galaxy A52 a to jeho starší model strednej triedy Galaxy A51. Tá prinesie smartfónu ochranu údajov, opravy stabilizácie chodu zariadenia a opravy rôznych chýb. Portál uviedol firmvérové označenie A515FXXU5EUJ2. Ako prví sa dočkali bezpečnostných zmien dočkali používatelia v Indii a v Rusku. Aktualizáciu spoločnosť vypustila len 21.10. takže určite bude chvíľu trvať, kým sa postupne dostane aj do Európy.

Samsung Galaxy A51 dizajn
Samsung Galaxy A51 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy A31

Ďalším smartfónom strednej triedy, ktorý obdrží októbrový update je Galaxy A31. Samsung vypúšťa updaty na tento model len raz za štvrťrok. Stránka SamMobile zverejnila firmvérový kód A315GDXS1CUJ4. Aktualizácia bola najskôr vypustená v Južnej Amerike, no čoskoro sa dostane aj do európskych krajín. Tieto zariadenia čakajú rovnaké zmeny ako všetky ostatné, ktoré dostanú októbrovú aktualizáciu. To znamená, že upravenie bezpečnosti súkromia, opravy chýb a stabilizácia systému určite nebudú v balíčku chýbať.

Samsung Galaxy A31
Samsung Galaxy A31 | Zdroj: Jakub Marcin

Samsung Galaxy S21

Ako to už býva v Samsungu zvykom, spoločnosť nás prekvapuje aktualizáciami smartfónov Galaxy S21 vopred. Spoločnosť už teraz vypúšťa aktualizáciu na mesiac november. Bezpečnostné vylepšenia v update sa samozrejme budú týkať všetkých modelov Galaxy S21. Portál SamMobile zverejnil príchod najnovšieho updatu na Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra s firmvérovým označením G99xBXXS3AUJ7. Tieto zmeny aktuálne prichádzajú do smartfónov v celom nemecku a postupne sa očakáva ich príchod aj do ostatných európskych krajín.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Miroslav Schwamberg

Všetky nové, ale aj staršie aktualizácie si dokážete na všetkých spomínaných smartfónoch skontrolovať veľmi jednoducho. Po otvorení ikonky Nastavenia si rozkliknite možnosť Aktualizácie softvéru a po kliknutí na možnosť Stiahnuť a inštalovať sa vám zobrazia možnosti s inštalovaním aktualizácie. Ak sa nezobrazí žiadne políčko s možnosťou inštalácie, tak to znamená, že máte nainštalované už všetky dostupné updaty. Šikovnejší používatelia si môžu tieto aktualizácie nainštalovať aj manuálne. Jednotlivé firmvéry si môžete stiahnuť z firmvérovej databázy portálu SamMobile. Ak ste si už prevzali októbrový update, dajte nám o zmenách vedieť v komentároch dole pod týmto článkom.

Náš tip
Technologickí giganti prevládajú v TOP 5 najhodnotnejších značiek sveta

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+