MojAndroid

Vedeli ste, že existuje stránka s názvom InterBrand, ktorá zoraďuje spoločnosti z celého sveta podľa ich hodnoty? Tento rebríček je veľmi zaujímavý hlavne kvôli faktu, že v prvej desiatke najhodnotnejších firiem sa nachádzajú viacerí známi technologickí giganti.

Najvyššiu hodnotu má spoločnosť Apple. Nasledujú ďalší technologickí giganti

Ako ste už moli tušiť, najhodnotnejšou spoločnosťou sveta je americký Apple. Za firmou s logom nahrýznutého jabĺčka nasleduje Amazon, Microsoft, Google a Samsung. Určite ste si všimli, že v prvej päťke sa nachádzajú populárni výrobcovia smartfónov. Zaujať však rozhodne dokáže aj zbytok rebríčka. Povedali by ste, že v najlepšej desiatke sa udržiava aj také známe meno, ako Disney?

zoznam najhodnotnejších firiem sveta technologickí giganti
Prvá dvadsiatka najhodnotnejších spoločností na svete | Zdroj: InterBrand.com

Samozrejme, technologických gigantov nájdeme aj na trochu nižších priečkach, pre nás dôležité však je, že najvyššie obsadenie majú firmy, zaoberajúce sa výrobou mobilných zariadení a ďalšej smart elektroniky či počítačov. Celú stovku najhodnotnejších firiem sveta nájdete na spomínanej stránke interbrand.com.

Tak čo? Rátali ste s podobným umiestneným jednotlivých firiem, alebo ste v rebríčku našli aj nejaké prekvapenie? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Náš tip
Špičkovú aplikáciu Fotoaparát z nových Pixelov môžete mať aj vy. Takto si ju nainštalujete

25.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+