MojAndroid

Smartfóny od spoločnosti Google sú predovšetkým známe svojimi fotoaparátmi a inak to nebolo ani pri novo predstavenej sérii Google Pixel 6. Za skvelou kvalitou výsledných fotografií a videí nestojí len špičkový hardvér, ale aj softvér. Teraz vďaka vývojárom, ktorí stoja za módom GCam, si aplikáciu Fotoaparát z nových Pixelov môžu stiahnuť aj používatelia zariadení od iných značiek. Novinku priniesol portál Gizchina.

Skvelú softvérovú optimalizáciu a zaujímavé funkcie nemusia mať len majitelia Google Pixelov

GCam je na trhu už nejaký ten čas, no verzia 8.3 teraz okrem vylepšenej softvérovej optimalizácie fotiek a dizajnu aplikácie prináša aj nové funkcie dostupné na modeloch Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Okrem možností ako je nočný a portrétový režim alebo astrofotografia, nájdeme v novej verzii napríklad aj funkciu Magic Eraser. Tá slúži na jednoduché odstránenie nechcených objektov z fotky. Aplikácia taktiež zvládne automaticky rozpoznať a opraviť tváre, ktoré sú na výslednej fotografii rozmazané. Po novom bude aj presnejšia pri vykresľovaní rôznych odtieňov pleti.

Google Pixel 5
Google Pixel 5 | Zdroj: Gizmochina.com


Jedinou podmienkou je mať smartfón s Androidom 9 alebo novším a podporu Camera2 API. No keďže nejde o oficiálnu aplikáciu, ktorá je výrobcom optimalizovaná presne pre váš smartfón, môžu sa pri jej používaní objaviť nejaké problémy. Pri predchádzajúcich verziách bol na viacerých zariadeniach problém najmä s podporou viacerých snímačov.

Ako nainštalovať port GCam 8.3

  • uistite sa, že smartfón podporuje Camera2 API napríklad pomocou aplikácie Camera2 API Probe, konkrétne v časti Hardware Level Support
  • v nastaveniach systému povoľte inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov
  • stiahnite a nainštalujte MGC_8.3.252_V0e alebo zvoľte inú verziu

Náš tip
Dobre. Ako používatelia Facebooku jedným slovom zatočili s dezinformáciami

25.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+