MojAndroid

Pred pár mesiacmi technologický gigant Meta v spolupráci so spoločnosťou Ray-Ban predstavil ďalší produkt, ktorý nás posúva bližšie k budúcnosti s virtuálnou realitou. Reč je o smart okuliaroch Ray-Ban Stories, ktoré však nie sú až tak smart, ako by ste čakali. No Meta na toto zariadenie zjavne nezabudla a teraz pre okuliare zavádza novú aktualizáciu s niekoľkými zaujímavými funkciami. O novinke informoval portál Gizmochina.

Smart okuliare Ray-Ban Stories sú odteraz o niečo viac smart

Po nainštalovaní aktualizácie budú používatelia môcť využívať vstavaného asistenta na odosielanie textových správ, uskutočňovanie hlasových hovorov a čítanie správ cez Facebook Messenger. Nová verzia softvéru taktiež umožňuje používateľovi pomocou hlasu vyžiadať aktuálnu kapacitu batérie zariadenia alebo ovládať prehrávania médií, ako je pozastavenie prehrávania, preskočenie skladby a nastavenie hlasitosti.

Ray-Ban Stories
Zdroj: GSMArena.com

Spoločnosť uviedla, že aktualizáciu zavádza postupne, ale trvá na tom, aby sa ku všetkým používateľom dostala čo najskôr. Taktiež potvrdila, že v blízkej budúcnosti chystá ďalšie veľké aktualizácie s množstvom nových funkcií. Síce neuviedla kedy presne, no očakáva sa, že niektoré z nich prídu už v budúcom roku.

Náš tip
Americké noviny žalujú Google a Facebook. Obviňujú ich z poklesu príjmov
19.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+