MojAndroid

Už dlhšiu dobu bolo známe, že sa americký internetový gigant Facebook chystá predstaviť smart okuliare. Tento deň včera nastal a podľa portálu GSMArena ich vyvinul v spolupráci s najznámejším výrobcom slnečných okuliarov Ray-Ban. Ich spoločné smart okuliare však nie sú až tak smart, ako by ste čakali.

Okuliare slúžia len pre snímanie okolia a nie pre zobrazovanie informácií

Pokiaľ niekto očakáva smart okuliare nahrádzajúce funkcie smartfónu, ako boli v minulosti Google Glass, tak bude asi sklamaný. V skutočnosti slúžia okuliare sociálnej siete Facebook len k snímaniu okolia a žiaden obsah alebo informácie pred okom používateľa nezobrazujú. Pripomínajú tak skôr staršie okuliare Spectacles, ktoré v minulosti uviedla iná sociálna sieť Snapchat.

Facebook Ray-Ban smart okuliare | Foto: GSMArena.com

Novinka využíva pre snímanie okolia dva 5-megapixelové fotoaparáty, ktoré okrem fotografií vedia natáčať aj video o dĺžke 30 sekúnd. Okuliare sú zároveň  osadené aj tromi mikrofónmi a reproduktorom. Posledným hardvérovým prvkom je LED svetlo, ktoré sa rozsvieti v momente snímania fotografií alebo natáčania videoklipov. Pomocou dotykovej plochy na boku môžete tiež ovládať prehrávanú hudbu zo smartfónu.

Zdieľanie nasnímaného obsahu je obmedzené len na známe sociálne siete

Prepojenie so smartfónom zabezpečí rozhranie Bluetooth 5.0, WiFi 5 (802.11 Ac, 2,45/5 GHz) a aplikácia Facebook View pre Android a iOS. S pomocou nej môžete pracovať s nasnímaným obsahom, ktorý je zablokovaný len pre zdieľanie na Facebooku alebo ďalších službách ako Instagram, WhatsApp, Messenger, Twitter a TikTok. Okuliarom samozrejme nechýba podpora HDR, nočného režimu alebo stabilizácia videa.

Ako spúšť fotoaparátov je možné použiť aplikáciu, tlačidlo na okuliaroch a tiež hlasové povely pomocou Facebook Asistenta. Samotná pamäť v okuliaroch je schopná uchovať 500 fotiek alebo tridsať 30-sekundových videí. Nabíjanie prebieha cez špeciálne puzdro a okuliare sú schopné zaznamenať na jedno nabitie 50 videí alebo 200 fotografií.

Facebook Ray-Ban smart okuliare | Foto: GSMArena.com

Okuliare sú k dispozícii dvadsiatich dizajnových prevedeniach, ako sú známe modely Wayfarer alebo Meteor. Dostupné budú zatiaľ v krajinách ako USA, Austrália, Kanada, Írsko, Taliansko a Veľká Británia. Ich cena je 299 dolárov.

Náš tip
Telekom oslavuje v nedeľu výročie prvého mobilného hovoru bezplatnými hovormi
11.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+