MojAndroid

PlayerUnknown’s Battlegrounds, alebo skrátene PUBG, je jedna z najpopulárnejších hier typu battle royale na svete. Dostupná je na veľkom množstve herných platforiem, ktorými sú napríklad počítače, smartfóny (iOS a Android) a konzoly Xbox a PS4.

Rovnako na PUBG, ako aj na ostatných hrách si môžu ich hráči vybudovať silnú závislosť. Rovnako to bolo aj u 16 ročného chlapca z Indie, ktorého závislosť na tejto hre stála život.

Náš tip
Akcia v Google Play: Stiahnite si zadarmo tieto Android aplikácie a hry

Chlapec hral PUBG intenzívne až niekoľko dní

Portál gizmochina.com uvádza, že chlapec hral PUBG intenzívne až niekoľko dní po sebe. Počas hrania nejedol a nepil, čo malo za následok silnú dehydratáciu. Hneď po tom, ako jeho rodičia zistili, že s ním niečo nie je v poriadku, odviezli chlapca do nemocnice v meste Eluru. U chlapca sa neskôr prejavili vážne hnačky a z tohto dôvodu musel podstúpiť operáciu. Bohužiaľ, šestnásťročný chlapec operáciu neprežil.

PUBG Mobile 0.17.0

Nie je to prvý prípad smrti zapríčinený závislosťou na PUBG v Indii

Závislosť na PUBG stála život aj 25 ročného muža menom Harshal Memane pôvodom z Indie. Tento muž zomrel po mozgovej príhode, údajne zapríčinenej neprimerane dlhým hraním tejto hry. Počas hrania údajne nemohol pohnúť pravou rukou a nohou. Hneď po tomto zistení bol muž privezený do tamojšej nemocnice s intercerberálnym krvácaním. Muž sa žiaľ z tejto diagnózy nezotavil a následne po krátkom čase zomrel.

pubg

V Číne už boj proti závislosti maloletých začal. Vládny inštitút vydal už niekoľko opatrení, týkajúcich sa najmä online hier. V ich prípade je potrebné overenie hráča, napríklad rozpoznaním tváre a skutočného mena. Má sa tak predísť nekontrolovanému hraniu maloletých hráčov. Ak to pôjde v Indii takto ďalej, budú musieť takéto opatrenia zvážiť aj tam.

Náš tip
India blokuje ďalších 47 čínskych aplikácií. V ohrození sú aj PUBG či AliExpress

17.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+