MojAndroid

Máš PS4 a tvoj kamoš Xbox One a chcete spolu hrať PUBG? Od začiatku októbra to už nebude problém. Populárna hra PlayerUnknown´s Battlegrounds dostane tzv. cross-play podporu (na jednom serveri sa budú môcť spojiť a hrať proti sebe hráči s PS4 aj s Xbox One). Najprv, už koncom septembra, budú k dispozícii testovacie servery. Bežné PUBG servery očakávajú aktualizáciu o čosi neskôr, začiatkom októbra.

pubg season 4 erangel
Starý vzhľad mapy

Spoločnosť Microsoft oznámila podporu PUBG cross-play počas hernej udalosti Gamescom v Nemecku. Podpora je však obmedzená na konzolové multi-platformové hranie, takže hráči s PS4 a Xbox One nebudú môcť hrať s hráčmi na PC. Cecilia Lee, manažérka v PUBG Corporation, vysvetľuje:

Naším prvým cieľom v rámci multiplatformovej hry bolo spojiť 100 hráčov oboch konzolových komunít do jednej hry. Ďalším cieľom bolo vylepšiť matchmaking čas (tzn. dohadzovanie, v multiplayer hrách spojovanie hráčov dohromady do skupín, pozn. red.).

Cross-play podporu nemá len PUBG

Prekážky v takomto multiplatformovom hraní sa začínajú pomaly strácať. Začalo to minulý rok, keď spoločnosť Sony ustúpila a povolila podporu cross-play pre hry Fortnite a Rocket League. Spoločnosť Bungie tento týždeň zas povolila cross-save pre hru Destiny 2. V budúcnosti sa očakáva takáto podpora aj pre Call of Duty: Modern Warfare.

Náš tip
PUBG Mobile: Vyskúšali sme nový Infection mode

21.8.2019
Zdroj: the Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+