MojAndroid

Hiroshi Lockheimer zohráva v spoločnosti Google dôležitú úlohu. Je šéfom samotného Androidu, Chrome OS a tiež obchodu Google Play. Na svojom twitterovom účte sa pochválil fotkou japonského jedla, ktoré si sám pripravil. Viac, ako samotné jedlo, nás zaujíma zariadenie, ktoré leží na jeho stole. Nie je ním nič iné ako horúca skladacia novinka – Surface Duo od Microsoftu.

Náš tip
Akcia v Google Play: Stiahnite si zadarmo tieto Android aplikácie a hry

Ten bol mimochodom len nedávno oficiálne predstavený a výrobca naň spustil predobjednávky. Jeho odporúčaná cena je 1399 dolárov a na Slovensku sa predávať nebude. Podrobnejšie informácie a parametre smartfónu nájdete v samostatnom článku.

Fotografia tiež ukazuje hlavné lákadlo novinky – možnosť používania dvoch aplikácií naraz. Lockheimer má na ľavom displeji spustený hudobný prehrávač, pravý mu zase zobrazuje recept, ktorý pripravoval.

Všimnúť si môžete aj zaujímavý ochranný obal, do ktorého je zariadenie vložené. Pôjde pravdepodobne o klasický “bumper”, teda ochranu okrajov. Web Fossbytes spomína, že tento obal nevidíme po prvýkrát. Na sociálnych sieťach sa objavil už viackrát.

Surface Duo zatvorený

Surface Duo a jeho parametre

Pripomíname, že tento skladací model bol oznámený ešte v minulom roku, takže sa na trh dostane s minuloročnými parametrami. Zariadenie bude poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon 855, ktorému pomôže operačná pamäť s kapacitou 6 GB. Pozornosť sveta sa upriamuje hlavne na dva 5,6-palcové displeje a a ich možnosti zloženia.

Náš tip
Surface Duo oficiálne: Skladací návrat Microsoftu k smartfónom

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+