MojAndroid

Síce to ešte nie je tak dávno, čo bol predstavený čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 pre tohtoročne vlajkové smartfóny, no už teraz sa začínajú objavovať prvé informácie o jeho nástupcovi. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 bol už údajne podľa portálu GizmoChina aj testovaný na jednej z najpopulárnejších mobilných hier.

Ako si Snapdragon 8 Gen 4 poradil s hrou Genshin Impact?

Portál sa pri tomto tvrdení opiera o účet na sociálnej sieti X s názvom @faridofanani96, ktorý mal údajne k dispozícii inžiniersku vzorku pripravovaného čipsetu. Na nej údajne spustil hru Genshin Impact pri 1080p rozlíšení, ktorá plynulo fungovala pri snímkovej frekvencii 60 snímok za sekundu po dobu 45 minút.

Genshin Impact pritom patrí k najnáročnejším mobilným hrám pre systém Android. Keďže čipset je stále vo vývoji, jeho konečná verzia by mohla byť ešte výkonnejšia. Mohla by napríklad spustiť mobilnú hru pri frekvencii 60 snímok za sekundu aj vo vyššom 4K rozlíšení.

Qualcomm Snapdragon 8 gen 3
Hranie hier na súčasnej generácii čipsetu | Zdroj: GSMArena.com

Už predtým sa totiž objavili informácie, že grafické jadro Adreno 830 v čipsete Snapdragon 8 Gen 4 dosiahlo v teste 3DMark Wild Life Extreme Stress Test o 10 % vyššie skóre ako čipset Apple M2. Ten je pritom navrhnutý pre väčšie zariadenia, ako sú notebooky Macbook a desktopové počítače Mac mini.

Čipset možno využije nové jadrá

Je známe, že sa Qualcomm chystá v roku 2024 začleniť do svojich čipsetov vlastné procesorové jadrá Oryon. Napríklad o Snapdragone X Elite PC je už dlhšie známe, že využíva procesor s jadrami Oryon. Či tomu tak bude aj v prípade Snapdragonu 8 Gen 4, sa dozvieme v najbližších mesiacoch. Hlavnou jeho konkurenciou má byť čipset Dimensity 9400 od MediaTeku.

Náš tip
Nechcete mať prepojené účty na viacerých platformách? EÚ prichádza s novou smernicou

23.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+