MojAndroid

Ak ste vyrastali pred niekoľkými rokmi, mali ste úplne iné detstvo ako deti, ktoré vyrastajú dnes. Technológie, a najmä mobilné telefóny, neboli tak rozvinuté ako teraz a mobil mal v triede len málokto. Dnes je však situácia úplne iná a deti smartfóny vlastnia už od pomerne útleho veku.

Najčastejším dôvodom, prečo rodičia dieťaťu kúpia nejaký smartfón, je to, aby boli neustále na príjme a vedeli, čo sa s nimi deje. Lenže dnešné smartfóny toho dokážu oveľa viac ako len telefonovať a esemeskovať. Vedia dieťa aj poriadne rozptýliť, zabaviť a spôsobiť to, že sa nesústredí na dôležité skutočnosti.

Ako to vnímajú rodičia?

Prieskum, ktorý sa uskutočnil na Novom Zélande v súvislosti s používaním smartfónov v škole dospel k zaujímavým záverom. Prieskum bol uskutočnený na vzorke 1481 respondentov – rodičov, ktorí majú školopovinné deti.

Výsledky sú nasledovné:

  • 61 percent opýtaných podporuje zákaz používania telefónov počas vyučovania, no nie počas prestávok
  • 56 percent respondentov podporilo absolútny zákaz počas celého dňa, vrátane prestávok
  • 16 percent rodičov hovorí, že by nemal existovať absolútne žiadny zákaz – 60 % s týmto rozhodnutím nesúhlasilo
  • 52 percent opýtaných by rozhodnutie nechalo na samotných študentoch

Aktuálna situácia je taká, že v niektorých krajinách sú smartfóny v škole zakázané úplne. Príkladom je Taliansko, Portugalsko, Francúzsko či Španielsko. V niektorých krajinách študenti telefóny používať môžu, no zakázané sú vybrané aplikácie, väčšinou ide o sociálne siete. Ako príklad môžeme uviesť USA, kde žiaci nesmú používať TikTok. Vo väčšine slovenských škôl platí zákaz používania mobilných telefónov počas vyučovania, nie cez prestávky.

Aký názor máte na túto tému vy? Nezabudnite sa vyjadriť buď priamo v diskusii pod týmto článkom alebo zahlasujte v ankete.

Kedy by mal v škole platiť zákaz používania telefónov?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
4ka Android Code 2023: Vyberte najlepšie slovenské aplikácie a vyhrajte Google Pixel 8

3.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+