MojAndroid

Rovnako ako dôležitý je objem dát, je doležité aj pokrytie. Našťastie, Slovensko nie je obrovská krajina a aj napriek členitosti terénu môžeme povedať, že pokrytie 4G sieťami našich operátorov je veľmi slušné. Je síce pekné mať neobmedzený dátový paušál či niekoľko desiatok gigabajtov, no ak nemáte pokrytie, je to zbytočné. To isté platí aj naopak.

Služby akého operátora využívate vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Našich operátorov sa pravidelne pýtame, ako sú na tom s pokrytím 4G sieťou. Najnovšie dáta sme získali ku koncu júna 2019. Zlepšilo sa to oproti aprílu? Tak ako na tom momentálne naši operátori sú?

Opäť si polepšili

Slová o tom, že naši operátori svoje siete vylepšujú a vylepšujú aj pokrytie nie sú len tak do vetra. V poslednom sledovanom období si polepšili všetci, okrem jedného.  Najlepšie pokrytie má stále O2, ktoré je aktuálne 96,7 % obyvateľstva Slovenska.

 November 2018Apríl 2019Jún 2019Október 2019
Orange92,4 %94,2 %94,9 %95,1 %
Telekom93,6 %93,6 %93,7 %93,8 %
O295 %96,42 %96,7 %97 %
4ka70 %75 %75 %75 %

A takto sa nám jednotliví operátori k otázke vyjadrili:

Orange

Oranžový operátor si oproti aprílu polepšil o 0,7 %. Aktuálne pokrýva 94,9 % populácie Slovenska. 4G sieť môžu využívať obyvatelia 140 miest a 1790 obcí.

Telekom

Aj ružový operátor si oproti minulému obdobiu polepšil, o 0,1 percenta. Dáta, ktoré nám poskytol, sú k 1.6.2019. Telekom momentálne pokrýva svojou 4G sieťou 93,7 % populácie Slovenska.

O2

V apríli bol O2 operátorom, ktorý ponúkal najlepšie pokrytie a stále si drží prvú priečku. Oproti pôvodným 96,42 percentám je aktuálnych 96,7 % veľmi príjemný pokrok v horizonte pár mesiacov.

„K 14. júnu tohto roka bola 4G LTE sieť od O2 dostupná už pre vyše 96,7% populácie.“

Tereza Molnár, hovorkyňa O2

4ka

Náš najmladší operátor stále ponúka najslabšie pokrytie svojou vlastnou 4G sieťou. Momentálne pokrýva viac ako 75 percent populácie.

Ideálne pokrytie závisí od individuálnych potrieb jednotlivca

To, že niektorý z operátorov pokrýva najviac percent obyvateľstva Slovenská ešte nemusí znamenať, že s jeho pokrytím budete spokojní práve vy. Je to veľmi individuálne. Vo veľkej miere to závisí na miestach, kde sa pohybujete. Ľahko sa tak môže stať, že operátor s nižším celkovým pokrytím má signál práve tam, kde ho vy potrebujete a ten s vyšším ho nemá.

Ste spokojní so 4G pokrytím vášho operátora?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ako ste spokojní s pokrytím vášho operátora? Funguje vám 4G sieť bez problémov? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Náš tip
Opýtali sme sa operátorov: Ktorý z nich ponúka najlepšie pokrytie 4G sieťou?
  • Chester_1

    Je sranda ako sa operátori oháňajú číslami a pokrytím. Keď chcete od nich využívať služby tak vás pošlú do faka lebo majú plné porty na anténach. Konkrétne sa nám toto stalo s Orange 4G na doma. Čiže je pekné ako ukazujú že majú ale pre zákazníka ktorý chce využívať ich služby je to na nič keď ho odbyju slovným spojením už máme plné porty na anténe.

  • jano murin

    Keby udavali pokrytie nie obyvatelstva ale uzemia to by boli zaujimave cisla clovek potrebuke aj signal kde nie su obydlia

  • Peter Marecek

    treba si uvedomit ze dnes uz ani nejde o pokrytie ale o rychlost je pekne ze maju pokrytu celu Bratislavu ked cez den klesne rychlost na 5 mega a vnoci ked sa dvihne tak zase kvoli opravam su vypadky

+