MojAndroid

Hlavne mladšie generácie, no aj tých starších čoraz viac zaujímajú dátové možnosti operátora, ktorého služby využívajú. Rovnako ako dôležitý je objem dát, je doležité aj pokrytie. Našťastie, Slovensko nie je obrovská krajina a aj napriek členitosti terénu môžeme povedať, že pokrytie 4G sieťami našich operátorov je veľmi slušné. Je síce pekné mať neobmedzený dátový paušál či niekoľko desiatok gigabajtov, no ak nemáte pokrytie, je to zbytočné. To isté platí aj naopak.

Služby akého operátora využívate vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Všetkých štyroch našich operátorov sme sa teda opýtali, ako je to s ich pokrytím 4G sieťou. Rovnakú otázku sme im dali aj v novembri minulého roka, pričom všetci štyria si odvtedy polepšili. Najviac si polepšila 4ka, až o 5 %, no stále za ostatnými podstatne zaostáva. Je to daň za to, že sa jedná o najmladšieho hráča a svoju sieť ešte len buduje. Najlepšie pokrytie má stále O2, ktoré si oproti novembru polepšilo o takmer 1,5 percenta. Polepšil si aj Orange, ktorý sa dostal na úroveň 94,2 %. Telekom v sledovanom období síce územné pokrytie nezväčšoval, no výraznejšie zapracoval na zvyšovaní rýchlosti pripojenia.

Pokrytie november 2018Pokrytie apríl 2019
Orange92,4 %94,2 %
Telekom93,6 %93,6 %
O295 %96,42 %
4ka70 %75 %

Tu sú jednotlivé vyjadrenia operátorov:

Orange

4G sieť Orangeu je aktuálne dostupná pre 94,2 % populácie na Slovensku v 140 mestách a 1784 obciach. Údaj aktualizovaný 1.4.2019.

4ka

Aktuálne pokrýva 4ka svojou modernou 4G/LTE sieťou viac ako 75 % populácie. Aj v roku 2019 budeme v rozširovaní pokračovať, napríklad pred mesiacom sme zahustili 4G sieť v okolí Banskej Štiavnice tak, že toto mesto dosiahlo plné pokrytie LTE technológiou.

02

“K 31. marcu sme našou 4G LTE sieťou pokrývali už 96,42 % obyvateľov Slovenska” uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Telekom

Telekom aktuálne pokrýva LTE sieťou 93,6 percenta populácie Slovenska.

LTE-A 300 Mbps: 27 miest: Banská Bystrica, Bratislava, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Komárno, Košice, Martin, Nemšová, Nitra, Nová Dubnica, Nové Zámky, Orechová Potôň, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Senec, Stupava, Svätý Jur, Šamorín, Trenčín, Trnava, Vrútky, Zvolen, Žilina

LTE-A 400 Mbps: 13 miest: Banská Bystrica, Bratislava, Martin, Nitra, Nové Zámky, Orechová Potôň, Piešťany, Poprad, Prešov, Trnava, Vrútky, Zvolen, Žilina

LTE-A 375/500/877 Mbps: Bratislava (Petržalka – 877 Mbps, zvyšok 375 a 500 Mbps)

Platí, že všade, kde je LTE-A 400 Mbps, tam je aj LTE-A 300 Mbps.

Ideálne pokrytie závisí od individuálnych potrieb jednotlivca

To, že niektorý z operátorov pokrýva najviac percent obyvateľstva Slovenská ešte nemusí znamenať, že s jeho pokrytím budete spokojní práve vy. Je to veľmi individuálne. Vo veľkej miere to závisí na miestach, kde sa pohybujete. Ľahko sa tak môže stať, že operátor s nižším celkovým pokrytím má signál práve tam, kde ho vy potrebujete a ten s vyšším ho nemá.

Ste spokojní so 4G pokrytím vášho operátora?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ako ste spokojní s pokrytím vášho operátora? Funguje vám 4G sieť bez problémov? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Náš tip
Hľadáme najlepší paušál na dátovanie do 30 EUR mesačne
5.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+