MojAndroid

Dáta sú momentálne asi najdôležitejším parametrom pri výbere nového paušálu a hlavne pri výbere operátora. Tí usilovne pracujú na tom, aby zákazníkom poskytli čo najlepšie služby. Najmä mladí používatelia smartfónov vyžadujú čoraz viac a viac voľných dát, ktoré môžu presurfovať. Operátori sú na dáta väčšinou skúpi. Čo sa týka objemu dát, najviac ich dostanete v 4ke a v O2. Ako je to ale s pokrytím? Kde všade môžete 4G siete využívať?

Jedna vec je mať neobmedzený dátový paušál, druhá zase mať ich k dispozícii stále. Načo by vám bolo množstvo dát, keď vám váš smartfón ukazuje, že nie ste v pokrytí? Operátorov sme sa preto opýtali, ako to je u nich s pokrytím momentálne najdiskutovanejšej a najrýchlejšej 4G siete.

Služby akého operátora využívate vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Traja operátori pokrývajú 4G sieťou viac, ako 90 percent populácie Slovenska. 4ka zaostáva, pokrýva územie, na ktorom žije viac ako 70 percent obyvateľstva. Keďže sa jedná o najmladšieho operátora, je jasné, že pokrytie mať najvyššie nebude. Ako je to však v prípade ostatných troch? O2 sa vo svojej tlačovej správe vyjadrilo, že 4G sieťou pokrýva už vyše 95 percent populácie. Telekom pokrýva 93,6 percent a Orange 92,4 percenta.

Čísla sú doležité, ale…

Pokrytie na úrovni vyše 90 percent populácie je naozaj pôsobivé. Vlastná skúsenosť je však na nezaplatenie. Z našich skúseností môžeme povedať, že vybrať si operátora len na základe percent v pokrytí by nedávalo zmysel. Každý obyvateľ Slovenska sa pohybuje po iných mestách, častiach krajiny. Jeden operátor tam signál mať môže, druhý zase nie. Narazili sme dokonca aj na také prípady, že 4ka mala signál tam, kde napríklad jeden z veľkých operátorov nie. Výber je teda len na samotnom zákazníkovi a musí si vybrať na základe pokrytia v miestach, kde sa zvykne pohybovať.

Ste spokojní so 4G pokrytím vášho operátora?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Telekom oslavuje 5 rokov od spustenia LTE siete – zaujímavé fakty
Náš tip
Vianoce v Orangei: neobmedzené dátové balíky, TV ponuka a ďalšie benefity
Náš tip
4ka oslavuje narodeniny: 10 faktov, ktoré ste o tomto operátorovi nevedeli
Náš tip
O2 oslavuje, má už viac ako 2 milióny zákazníkov

21.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+