MojAndroid

4ka dnes oslavuje 3 roky svojho pôsobenia na slovenskom trhu. Hlavným lákadlom najmenšieho operátora boli a stále aj sú dáta, spustil doslova lavínu s dátami. V dobách kedy ostatní operátori ponúkajú ledva pár gigabajtov, 4ka ich má oveľa viac. Samozrejme, za nižšiu cenu. Pri príležitosti tohto výročia odhalil operátor 10 faktov, ktoré ste o ňom pravdepodobne nevedeli.

600 tisíc zákazníkov

Operátorovi sa v konkurenčnom boji darí celkom dobre. Za prvé tri roky dosiahol hranicu až 600 tisíc používateľov, čo je naozaj veľmi dobrý výsledok. Ich počet neustále rastie. Najviac ich v poslednom roku pribudlo hlavne vo veľkých mestách, hlavne v Bratislave, Nitre a Košiciach. Za toto pekné číslo určite môžu aj cenovo dostupné paušály, ktoré sa zameriavajú hlavne na dáta, no nezaostávajú ani zákazníci so SIM kartou a kreditom.

62 % štvorkárov dátuje

Dáta sú jedným z hlavných lákadiel 4ky. Oproti minulému roku zaznamenal operátor až tretinový nárast používateľov dát. Môže za to hlavne sprístupnenie národného roamingu a spolupráca s Orangeom. Ten totiž poskytuje 4ke svoju 3G sieť. To znamená, že rýchlym internetom je pokryté takmer celé Slovensko a využívať ho môžu skoro všetci zákazníci. Dáta sa na Slovensku dostávajú čoraz viac do popredia a 4ka ide v tomto smere správnym smerom.

Najvyťaženejší vysielač

Najvyťaženejší vysielač 4ky sa nachádza v Bratislave, v Devínskej Novej Vsi pri závode Volkswagen. Druhý najvyťaženejší sa nachádza na východe Slovenska v Košiciach. Konkrétne v blízkosti vysokoškolských internátov ja Jedlíkovej ulici.

Najviac štvorkárov žije v Bratislave

4ka má najviac zákazníkov v Bratislave, druhé miesto patrí Košiciam, nasledujú Prešov, Žilina, Trnava, Trenčín, Poprad a Martin.

Najviac sa dátuje večer

Zákazníci nášho najmladšieho operátora sa najčastejšie pripájajú v noci medzi 22:00 a 2:00. Čo sa týka telefonovania, to zažíva špičku cez pracovné dni medzi 13:00 az 15:00. Cez víkendy je to neskôr, medzi 18:00 až 20:00.

Štvorkári dátujú 3x viac ako ostatní

Prieskum na vzorke 1000 respondentov potvrdil, že štvorkári dátujú viac, ako zákazníci ostatných slovenských operátorov. Prieskum sa konal v marci a na základe neho minie priemerný zákazník 4ky mesačne približne 2,8 GB dát.

Najviac minutých dát za mesiac

Niektorí zákazníci dátujú možno aj viac, ako by bolo zdravé. Jednému z nich sa dokonca podarilo presurfovať 1,44 TB dát za mesiac, čo je zatiaľ historicky najviac od vzniku 4ky. My si naozaj nedokážeme predstaviť, ako je možné stiahnuť viac ako jeden terabajt len pomocou mobilného zariadenia.

Najčastejšie krajiny, kde sa pohybujú štvorkári

Samozrejme, najviac štvorkárov je na Slovensku. O tom niet pochýb. Okrem našej krajiny však zákazníci tohto operátora radi zavítajú do susednej Českej republiky, Nemecka, Rakúska a Veľkej Británie. Cez prázdniny sa však tento zoznam pravidelne rozširuje o Chorvátsko a Taliansko.

Rozdiely medzi správaním zákazníkov z východu a západu

Čo sa týka dĺžky hovorov, zákazníci na západe volajú priemerne 87 sekúnd, zatiaľ čo východniari 74 sekúnd. Východniari volajú kratšie, ale častejšie.

Najviac štvorkárov si prenieslo číslo z O2

Trend prenosu čísla medzi operátormi neopadá a existuje množstvo zákazníkov, ktorí by radi zmenili operátora, no nechcú prísť o svoje číslo. Najviac takýchto bolo z pohľadu 4ky v O2. Až 43,7 % zákazníkov 4ky prenieslo číslo práve z O2.

V rámci výročia si 4ka pre svojich zákazníkov pripravila aj darček. Všetci dnes (4.10.) dátujú neobmedzene. 

Náš tip
4ka: V lete Slováci dátovali viac doma aj v zahraničí
4.10.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+