MojAndroid

Dnešné smartfóny toho dnes dokážu naozaj veľa. V minulosti bolo základnou požiadavkou kvalitného paušálu práve počet voľných minút či SMS. Dnes sa požiadavky používateľov menia, čoraz dôležitejšie začínajú byť dáta. Pomocou dátového balíka môžu používatelia medzi sebou jednoducho komunikovať. Stačí vhodná aplikácia. Rovnako je možné aj telefonovať. My sme sa pozreli na možnosti dátovania v cene do 30 EUR, ktoré ponúkajú naši operátori.

Orange

Oranžový operátor má v ponuke okrem štandardných hlasových balíčkov aj tie dátové. V rámci nich síce voľné minúty či SMS nezískate, no môžete sa tešiť na výraznejšie vyšší objem dát, ktorý môžete preniesť. Za rovných 30 EUR mesačne je k dispozícii paušál s názvom Go Data 30 €. V rámci neho získate 15 GB voľných dát mesačne. Ak si paušál objednáte cez e-shop, ako bonus dostanete ďalších 5 GB. V prípade, že by vám 15 resp. 20 GB nestačilo, za 2 € si môžete dokúpiť ďalší gigabajt.

Voľné SMS či minúty tu nie sú, cenník je nasledovný:

  • 10 centov za minútu hovoru
  • 6 centov za sms

V prípade, že pretelefonujete viac, môže prísť vhod extra balíček v podobe 100 voľných minút za 4 €. Ak viac esemeskujete, za 2 € mesačne získate neobmedzené SMS a MMS.

Orange ponúka ešte ďalšie neobmedzené špeciálne dátové balíky, ktoré môžete využiť napríklad na počúvanie hudby, prezeranie YouTube videí a podobne. Ak máte aktivovaný jeden z týchto balíkov, vaše dáta z paušálu sa vám odpočítavať nebudú. V ponuke sú tieto balíky:

  • Nonstop Čet (WhatsApp, Facebook Messenger, Skype) za 2 € mesačne
  • Nonstop Sociálne siete (Facebook, Instagram, Snapchat, Pinterest, Twitter) za 4 € mesačne
  • Nonstop Hry za 4 € mesačne
  • Nonstop Navigácia za 4 € mesačne
  • Nonstop Hudba (Spotify, Deezer, Google Play Music) za 6 € mesačne
  • Nonstop Video (YouTube, Netflix, HBO GO, Orange TV) za 10 € mesačne

Telekom

Za 30 EUR mesačne si môžete v Telekome zakúpiť paušál s názvom Áno L. Pôvodne paušál obsahoval len 4 GB voľných dát, no Telekom tiež pochopil, že dáta sú momentálne pre používateľov dôležité a ponuku navýšil na 10 GB, čo je oveľa zaujímavejšie. Navyše, ak si paušál objednáte prostredníctvom e-shopu, dostanete každý mesiac 1 GB dát navyše (platí po dobu 12 mesiacov).

Nejedná sa však len o dátový paušál, v rámci Áno L získajú zákazníci neobmedzené volania a neobmedzené SMS, čo sa môže hodiť tým, ktorí potrebujú dostatok dát, no nechcú byť ochudobnení o možnosti telefonovania či esemeskovania.

Zaujímavou ponukou je neobmedzený dátový balík s názvom STREAMON. S ním budete môcť pozerať videá a počúvať hudbu online bez toho, aby vám dáta boli odratávané z mesačného limitu. Cena tohto balíka je 10 EUR na mesiac. Ak ste dáta prečerpali, nemusíte zúfať. Za 1 € dostanete 1 GB dát, ktoré môžete využiť v deň zakúpenia, prípadne si môžete zakúpiť neobmedzené denné dáta za 4,99 €.

O2

Aj modrý operátor ponúka okrem hlasových aj dátové paušály. Za 30 EUR si môžete zakúpiť paušál s názvom Zlaté O2 Dáta. Podobne ako v Orangei, ani tu nemáte predplatené voľné minúty či SMS, jedná sa čisto o dátový paušál. K dispozícii je 16 GB dát mesačne. V prípade, že si nezvolíte dotáciu na nové zariadenie, získate až 20 GB mesačne. Následné volania vás vyjdú na 10 centov za minútu, esemesky za 6 centov.

4ka

Zaujímavou možnosťou na dátovanie je paušál SLOBODA ∞ + od najmladšieho slovenského operátora. V rámci tohto paušálu získa zákazník neobmedzené dátovanie a rovnako aj neobmedzené SMS a volania. Cena paušálu je 20 EUR mesačne. V prípade, že dátová sieť od 4ky nie je k dispozícii, môžete v rámci paušálu využiť 1 GB dát v 3G sieti Orangeu.

V prípade, že paušál nepotrebujete, vcelku výhodnou ponukou je aktivovanie dátového balíka v objeme 1 GB za cenu 2€.

Zhrnutie: Vybrať si nie je jednoduché

Ako môžete vidieť, ponuka je naozaj rôznorodá a nedá sa s istotou povedať, ktorý operátor má ponuku najlepšiu. V rámci objemu dát a volaní sa ako jednoznačný víťaz javí 4ka, avšak nesmieme zabudnúť na to, že tento operátor má stále najslabšie pokrytie spomedzi všetkých. Telekom konečne pochopil, že zákazníci dáta potrebujú a za 30 EUR u ružového operátora získate okrem neobmedzených volaní a SMS aj 10 GB dát. Zaujímavou možnosťou je aj balík STREAMON, v rámci ktorého môžete neobmedzene pozerať YouTube videá a počúvať online hudbu. O2 ponúka zaujímavý dátový paušál s 20 GB dát mesačne za 30 EUR. Portfólio Orangeu z hľadiska dát je najzaujímavejšie. Okrem samotných dátových paušálov si môžete dokúpiť špeciálne balíky, pomocou ktorých môžete neobmedzene počúvať hudbu či pozerať videá.

Ktorý paušál na dátovanie by ste si zvolili vy? Prečo?

Ponuka ktorého operátora sa vám javí ako najvýhodnejšia?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Najlepší paušál na volanie a SMS do 20 € (3/2018)

Náš tip
Prečo prejsť z paušálov na neviazanosť?
13.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+