MojAndroid

Dnes sme si pre vás pripravili porovnanie paušálov slovenských operátorov v cene do 20€ mesačne, pri ktorom sa zameriame hlavne na možnosti telefonovania a posielania správ. Aby to bolo trochu jednoduchšie, vynecháme z porovnania možnosti telefonovania do zahraničia a sústredíme sa na hovory zo SR na siete SR. Ak rozmýšľate nad novým paušálom, mesačne pretelefonujete veľké množstvo minút a máte cenový strop 20€, možno sa rozhodnete správne aj na základe tohto článku.

Ponuka operátorov je veľmi pestrá a je obtiažne sa v nej orientovať a vybrať ten najvhodnejší paušál. Každý ponúka za cenu do 20 € iné množstvo voľných minút, SMS alebo dát.

Orange

Najväčší slovenský operátor nám za cenu 20€ ponúka paušál s názvom Go Europe 20€. Potenciálny záujemca sa môže tešiť na 200 voľných minút do všetkých sietí SR a neobmedzené hovory v rámci vlastnej siete na 5 vybraných telefónnych čísel.

V tomto balíku sa voľné SMS/MMS nenachádzajú a zákazník si ich v prípade záujmu musí dokúpiť. Na výber má z dvoch možností. V prípade, že mu stačí 100 voľných SMS/MMS, zaplatí 1€, ale ak je náročnejší, za dvojnásobok dostane neobmedzené SMS/MMS.

Operátor nezabudol ani na dáta a v rámci balíka ponúka 500 MB voľných dát na Slovensku a v EÚ, za príplatok 3€ dostanete ďalších 500 MB. Navyše, ak si paušál objednáte cez e-shop, dostanete 1 GB dát mesačne extra na celý rok zadarmo.

Telekom

Ak sa chcete zmestiť do 20 € v Telekome, možno si vyberiete paušál s názvom Happy M. Za 19,99 € máte k dispozícii 150 minút do všetkých sietí v SR, ale nezabudlo sa ani na volania v rámci vlastnej siete, takže môžete volať od rána do večera na ľubovoľné číslo Telekomu a neplatíte nič navyše. Čo sa týka SMS/MMS, tie sú neobmedzené do všetkých sietí. Aby toho nebolo málo, operátor vám pribalí aj 1 GB voľných dát, ktoré môžete využiť na napríklad aj na chatovanie s priateľmi alebo prezeranie webu.

O2

S rozpočtom 20 € na mesiac si môžete v O2 vybrať strieborný paušál, ktorý je taktiež veľmi zaujímavý. Volať aj esemeskovať tu môžete neobmedzene, navyše dostanete aj 1 GB voľných dát.

4ka

V prípade voľby nášho najmladšieho operátora a jeho paušálu s názvom Sloboda∞ + dostanete neobmedzené hovory a neobmedzené SMS rovnako ako v O2. MMS 4ka bohužiaľ neponúka. Tu ale prichádza čerešnička na torte v podobe neobmedzených dát v rámci vlastnej siete. V prípade, že by ste nemali signál, viete využiť 1 GB voľných dát v národnom roamingu všade na Slovensku.

Pre jednoduchšiu predstavu sme si pre vás pripravili nasledovný graf, kde máte možnosť vidieť a porovnať všetky 4 ponuky vedľa seba.

Zhrnutie

Ak ste náročný zákazník a pretelefonujete hodiny, pravdepodobne sa sústredíte na paušál jedného z dvojice O2 a 4ka. Obaja operátori ponúkajú neobmedzené hovory aj SMS, čo sa určite hodí. 4ka triumfuje neobmedzeným množstvom voľných dát, čo v tejto cenovej kategórii neponúka žiadny operátor. Druhú najvýhodnejšiu ponuku do 20 EUR ponúka O2 Slovensko.

12.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+