MojAndroid

Hra Pokémon GO neprestáva pokorovať rekordy. Už teraz je zrejmé, že ide o najrýchlejšie zarábajúcu mobilnú hru histórie. K svojim predchádzajúcim rekordom teraz pridala ďalší – ide o mobilnú hru, ktorá dosiahla tržbu jednej miliardy dolárov najrýchlejšie v histórii.

Náš tip
Pokémon GO podporuje funkciu Nearby už aj na Slovensku

Prekonala tak tituly ako Candy Crush Saga či Puzzles & Dragons. Čo je ešte pôsobivejšie, dosiahla to aj bez prítomnosti na najväčšom smartfónovom trhu na svete – v Číne. Iba prednedávnom pritom hra prišla do Južnej Kórey, čo je tiež jednou z najrozvinutejších technologických krajín na svete.

Pokemon Go miliarda

Aby ste mali predstavu o rekorde, hra bola predstavená približne v polovici minulého roka. Za celý minulý rok pritom vývojári mobilných titulov na Androide a iOS zarobili približne 35 miliárd dolárov, takže iba za niečo vyše pol roka si hra Pokémon GO uchmatla z tejto sumy skutočne veľký podiel.

Agentúra Sensor Tower odhaduje, že hra je teraz oveľa menej lukratívnejšia ako v čase najväčšieho boomu. Teraz zarába za deň približne 1,5 – 2,5 milióna, kým v čase najväčšej popularity to bolo až 18 miliónov dolárov denne.

Vývojári ale robia všetko pre to, aby si udržali svojich fanúšikov. Predstavujú nových pokémonov, usporadúvajú špeciálne udalosti a snažia sa hru zdokonaliť tak, aby bola zaujímavá aj pre dlhodobých hráčov. Zdá sa, že aspoň čiastočne sa im to darí.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Sensor Tower Blog via TechCrunch

2.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+