MojAndroid

Pokémon Go bol jednoznačne najpopulárnejšou hrou v roku 2016. Report od App Annie potvrdil jej obľúbenosť hry aj v číslach. Niantic na minuloročnom hite zarobil $800 miliónov len za 110 dní.

Screen-Shot-2017-01-17-at-9.18.16-AM-800x513

Pre niekoho nemusia byť tieto čísla zaujímave, predsa len veľa úspešných hier zarobilo viac, Pokémon Go to však stihol za rekordne krátky čas. Rovnakú sumu, ako napríklad Candy Crush sága, dokázali totižto vývojári zarobiť až 2x rýchlejšie. Táto hra prišla na Android v novembri 2012 a zárobok $800 miliónov dosiahla “až” za 250 dní. Na druhú stranu keď si spočítame koľko bolo Android užívateľov vtedy a koľko teraz, tak je neuveriteľné, že rekord ostal neprekonaný viac ako 4 roky.

Pokemon-GO-Time-Played

App Annie publikovalo aj štatistiku, kde môžeme vidieť, koľko hodín hrali užívatelia Pokémon Go pred a po začiatku Halloweenskej aktualizácie. Pred začiatkom odohrali užívatelia 3 milióny hodín denne, ale toto číslo po uvoľnení aktualizácie stúplo na takmer 7 miliónov.

Pokémon Go je bez debát najhranejšou hrou roku 2016, základňa aktívnych hráčov však v poslednej dobe výrazne klesla. Bude zaujímavé sledovať, čo si Niantec pripravilo pre rok 2017, aby hráčov znovu prilákalo.

Zdroj: Phandroid

18.1.2017
 • Lukas Vyletel

  dajte pod clanok anketu, ze kolko ludi z mojandroid.sk to este stale hra ;o) ja uz teda nie…

  • Sategi

   podla mna by si sa divil :)

 • Mario Kovačič

  No u nas je hranie momentalne docela komplikovane. Ja by som aj hral ale pouzivat telefon v minusovych teplotach je docela problematicke a urcite mu to neprospieva zvlast baterke.

+