MojAndroid

Sociálne siete sú miestom, ktoré denno denne ponúka rôzne súťaže. Na serióznych stránkach môžete vyhrať aj zaujímavé ceny, no nie je žiadnym tajomstvom, že množstvo stránok je falošných a v skutočnosti žiadna výhra na vás nečaká.

Ak takáto súťaž skončí bez víťaza, je to ten lepší prípad. Ak ich je však niekoľko, autori sa vám pravdepodobne chcú dostať iba do „peňaženky“. A to je aj tento prípad – ďalšia podvodná stránka na Facebooku žiada od ľudí údaje k platobnej karte

Na ďalší takýto podvodný profil upozornila Polícia Slovenskej republiky na Facebooku – Hoaxy a podvody – Polícia SR. Ide o stránku s názvom Testovinky, ktorá bola založená len 10. marca tohto roka. Síce žiadne ďalšie informácie o stránke dostupné nie sú, neznámi prevádzkovatelia len pred dvomi dňami – 3. mája 2020 – spustili súťaž o záhradný set. V čase písania článku si tento príspevok so súťažou získal viac ako 3 300 reakcií, 4 000 komentárov či 6 700 zdieľaní.

Cieľom prevádzkovateľov však nie je výhru odovzdať, ale práve vylákať od potencionálnych výhercov citlivé údaje. Stránka cez súkromnú správu kontaktuje jednotlivcov s gratuláciou k výhre a žiadosťou o poskytnutie údajov k platobnej karte. Tie následne môže druhá strana zneužiť a uskutočňovať platby z vášho účtu aj bez vášho vedomia.

POZOR NA NOVÚ PODVODNÚ STRÁNKU – TESTOVINKY

Klasická falošná súťaž, ktorej cieľom je od vás vylákať citlivé údaje a…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Pondelok 4. mája 2020

Náš tip
Ako rozoznať hoaxy, ktoré sa šíria nielen v súvislosti s koronavírusom?
5.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+