MojAndroid

Polícia na svojej facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR opäť varuje pred podvodníkmi. Tentokrát je to starý známy formát súťaže, ktorý behom uplynulého roka vyskúšalo hneď niekoľko rôznych podvodníkov. Už len platí tradičné varovanie, aby ste sa do súťaží na takýchto stránkach nezapájali a už v žiadnom prípade im neposkytovali svoje citlivé údaje. Poprípade varujte aj svojich blízkych.

Podvodníci si rovno vypýtajú citlivé údaje

V niektorých prípadoch podvodníkov na Facebooku sme boli svedkami naozaj premyslených spôsobov, ako z vás dokážu vytiahnuť potrebné informácie. Tentokrát sa ale jedná o čosi stručnejších podvodníkov, ktorí zvolili oveľa jednoduchší spôsob.

facebook podvodna sutaz
Aj tentokrát sa podvodníci rozhodli využiť na podvod súťaž na Facebooku

Celé to spočíva v tom, že sa zapojíte do súťaže na facebookovej stránke ElektroRoka (nerobte to!), a potom vás v komentároch vyberú ako výhercu. Následne vás kontaktujú (pravdepodobne v súkromnom čete) a vypýtajú si od vás citlivé údaje ako číslo kreditnej karty. Hoci ide o okatý podvod, vždy sa nájde niekto, kto naň skočí.

POZOR NA ĎALŠIU PODVODNÚ STRÁNKU "ELEKTROROKA"Podvodníci nemajú pokoja ani medzi sviatkami. Táto stránka, na ktorú ste…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Pondělí 30. prosince 2019

Preto pamätajte, že nikto vám nič nedá zadarmo, o čom píše aj Polícia na svojej stránke. Neskôr uvádza aj poznávacie znamenia takýchto podvodov. Pozornejší človek si všimne nekvalitnú profilovú fotografiu, alebo to, že v popise príspevku chýbajú akékoľvek konkrétne kontaktné údaje. Varujte teda svojich blízkych, aby sa súťažiam na tejto stránke a jej podobným vyhýbali.

Náš tip
Pozor! Aj váš bankový účet môže byť zneužitý na trestnú činnosť

31.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+