MojAndroid

Polícia Slovenskej republiky si na Facebooku vybudovala systém príspevkov, vďaka ktorému dokážu vždy včas varovať verejnosť pred nejakým druhom podvodov, na ktoré prišla. Tak sa stalo aj pred pár hodinami, keď zverejnila príspevok o podvodníkoch, ktorí cez váš účet dokážu preprať špinavé peniaze. Čítajte preto pozorne, aby ste im nenaleteli aj vy.

Vytipujú si vás a preperú cez vás peniaze

Polícia SR na svojej facebookovej stránke varovala verejnosť pred novými podvodníkmi, ktorých sa jej podarilo odhaliť. Podľa všetkého ide o ľudí, ktorí sa snažia preprať špinavé peniaze (t. j. peniaze získané ilegálnou činnosťou a následná snaha urobiť z nich legálne získané peniaze) cez účty obetí.

Páchatelia sú schopní zneužiť vaše bankové údaje na pranie peňazí

Páchatelia si dokážu vytipovať ľudí, ktorí nutne potrebujú požičať nejakú čiastku peňazí a tú im prisľúbia pod podmienkou, že si dlžník založí bankový účet, do ktorého im poskytne údaje. Na zvýšenie dôveryhodnosti sú páchatelia ochotní predložiť aj úverovú dohodu. Tá je však zvyčajne z Francúzska.

POZOR NA SVOJ BANKOVÝ ÚČET: JE TU NOVÁ METÓDA PRANIA ŠPINAVÝCH PEŇAZÍ – Pozor, aj tvoj bankový účet môže byť zneužitý…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Čtvrtek 26. prosince 2019

“Ak obeť podvodníkom naletí, zmenia prístupové práva k internet bankingu, na účet začnú prichádzať platby a vklady, ktoré prevádzajú na ďalšie zahraničné účty,” píše v príspevku Polícia SR. Je tak nutné, aby ste podvodníkom nenaleteli. Pokojne varujte aj svojich blízkych, o ktorých si myslíte, že by sa mohli stať obeťou. Ak na tento podvod naletia, stávajú sa spolupáchateľmi!

Náš tip
Polícia bude mať vlastnú aplikáciu, už začiatkom roka 2020

28.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+